WhatsApp: usunięta wiadomość? Jest sposób, by ją przywrócić

WhatsApp pozwala usuwać wiadomości w czatach. To opcja, która pomaga poprawiać błędy lub cofać treści, które przypadkiem trafiły do niewłaściwej osoby. Kiedy wiadomość zniknie, nie da się jej przywrócić – poza jedną sytuacją.

Jak zauważył serwis 4PDA powołując się na artykuł The Sun, wyjściem awaryjnym są kopie zapasowe WhatsAppa. Jeśli użytkownik komunikatora korzysta z funkcji automatycznie archiwizującej rozmowy na serwerach Google lub Apple, zależnie od ustawień, w niektórych przypadkach będzie mógł odzyskać usunięte wiadomości.

WhatsApp oferuje bowiem kilka opcji dotyczących częstotliwości wykonywania backupów i to od nich zależy, czy usunięta wiadomość wciąż jest dostępna w kopii zapasowej. Jeśli kopia wiadomości WhatsAppa jest wykonywana na przykład raz na dobę, a rozmówca usunie wiadomość z czatu tuż po zapisaniu backupu, użytkownik ma niecałe 24 godziny, by dotrzeć do kopii zapasowej i odzyskać pełną treść rozmowy.

Jak przywrócić kopię zapasową w WhatsAppie?

Aby przywrócić kopię zapasową rozmów w WhatsAppie, a tym samym podjąć próbę odzyskania usuniętej wiadomości, należy usunąć i ponownie zainstalować komunikator. Po udanym logowaniu (polegającym na uwierzytelnieniu użytkownika przez numer telefonu), WhatsApp sam zaproponuje możliwość przywrócenia czatów z kopii zapasowej w chmurze.

Na tym etapie czaty w WhatsAppie powinny być już przywrócone. Komunikator przywróci także multimedia. Decydując się na przywrócenie historii z kopii zapasowej trzeba pamiętać, że choć uda się w ten sposób dotrzeć do usuniętej wcześniej wiadomości (zależnie od częstotliwości wykonywania backupów), to dokładnie z tego samego powodu w historii może zabraknąć najnowszych wiadomości, jeśli rozmowa ciągle trwa. Czaty są bowiem archiwizowane zgodnie z ustaloną wcześniej częstotliwością.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *