WhatsApp wprowadza istotne zmiany, które ułatwią komunikację

WhatsApp otrzyma nową funkcję, a oprócz tego doczekamy się sporych usprawnień podstawowych elementów aplikacji. Nowością, na którą użytkownicy czekali już dość długo, są reakcje do wiadomości.

WhatsApp goni konkurencję. Na oficjalnym blogu poinformowano o wprowadzeniu nowej funkcji, która jest dobrze znana użytkownikom innych komunikatorów. Chodzi o możliwość dodawania reakcji do wiadomości. Możliwość ta ma poprawić czytelność, przede wszystkim w konwersacjach grupowych, gdzie reakcje pozwalają na wyrażenie opinii o wiadomości bez informowania o tym całej grupy.

Reakcje do wiadomości mogą jeszcze nie być dostępne u wszystkich użytkowników WhatsAppa. Ale z informacji udzielonych przez rzecznika prasowego Meta dziennikarzom serwisu The Verge wynika, że w ciągu tygodnia funkcja ta powinna być już ogólnodostępna.

WhatsApp pozwoli przesłać większe pliki

To jednak nie koniec zmian. Dla wielu użytkowników znacznie istotniejszy może być fakt, że WhatsApp zacznie obsługiwać większe pliki. W najnowszej liczbie aplikacji możliwe będzie wysyłanie plików o wielkości nawet 2 GB. Od teraz dostępny będzie także licznik, który pokazuje ile czasu zajmie wysłanie lub pobranie danych.

Ostatnią z nowości, z której skorzystają użytkownicy WhatsAppa, jest zwiększenie maksymalnej liczby użytkowników danej grupy. Na oficjalnym blogu ogłoszono, że od teraz możliwe jest tworzenie grup zawierających do 512 członków.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *