WhatsApp wprowadza istotne zmiany, które ułatwią komunikację

WhatsApp otrzyma nową funkcję, a oprócz tego doczekamy się sporych usprawnień podstawowych elementów aplikacji. Nowością, na którą użytkownicy czekali już dość długo, są reakcje do wiadomości.

WhatsApp goni konkurencję. Na oficjalnym blogu poinformowano o wprowadzeniu nowej funkcji, która jest dobrze znana użytkownikom innych komunikatorów. Chodzi o możliwość dodawania reakcji do wiadomości. Możliwość ta ma poprawić czytelność, przede wszystkim w konwersacjach grupowych, gdzie reakcje pozwalają na wyrażenie opinii o wiadomości bez informowania o tym całej grupy.

Reakcje do wiadomości mogą jeszcze nie być dostępne u wszystkich użytkowników WhatsAppa. Ale z informacji udzielonych przez rzecznika prasowego Meta dziennikarzom serwisu The Verge wynika, że w ciągu tygodnia funkcja ta powinna być już ogólnodostępna.

WhatsApp pozwoli przesłać większe pliki

To jednak nie koniec zmian. Dla wielu użytkowników znacznie istotniejszy może być fakt, że WhatsApp zacznie obsługiwać większe pliki. W najnowszej liczbie aplikacji możliwe będzie wysyłanie plików o wielkości nawet 2 GB. Od teraz dostępny będzie także licznik, który pokazuje ile czasu zajmie wysłanie lub pobranie danych.

Ostatnią z nowości, z której skorzystają użytkownicy WhatsAppa, jest zwiększenie maksymalnej liczby użytkowników danej grupy. Na oficjalnym blogu ogłoszono, że od teraz możliwe jest tworzenie grup zawierających do 512 członków.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *