Wiemy, kiedy oficjalnie zadebiutują karty graficzne z serii Intel Arc

Oficjalny debiut pierwszych zewnętrznych kart graficznych od Intela jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży technologicznej, jeśli chodzi o początek tego roku. Wygląda na to, że premiera tych układów odbędzie się już za kilkanaście dni.

W ciągu ostatnich tygodni do sieci trafiło wiele ciekawych, choć wciąż niepotwierdzonych informacji na temat pierwszych, dedykowanych kart graficznych od Intela z rodziny Arc. Nic w tym dziwnego – w obliczu wciąż wysokich cen układów od Nvidii i AMD debiut trzeciego gracza może wnieść sporo ożywienia na ten rynek.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi wciąż czekamy na oficjalną premierę tych kart graficznych – najnowsze ogłoszenie Intela wskazuje jednak na to, że rynkowy byt układów z serii Arc zacznie się już niebawem.

Koncern zaplanował bowiem na 30 marca specjalne wydarzenie, na którym będziemy mogli pierwszy raz oficjalnie zobaczyć w akcji nowe układy graficzne od Intela. Praktycznie pewne jest, że w trakcie prezentacji będziemy świadkami debiutu GPU przeznaczonego dla laptopów – bardzo prawdopodobne, że mowa o modelu ARC A370M, czyli propozycji przeznaczonej dla tańszych sprzętów.

Początkowo mówiło się także o planach debiutu układów graficznych przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych w pierwszym kwartale tego roku – wiadomo jednak, że ich prawdopodobna rynkowa premiera odbędzie się dopiero w maju lub czerwcu tego roku.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *