Wiemy, kiedy oficjalnie zadebiutują karty graficzne z serii Intel Arc

Oficjalny debiut pierwszych zewnętrznych kart graficznych od Intela jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży technologicznej, jeśli chodzi o początek tego roku. Wygląda na to, że premiera tych układów odbędzie się już za kilkanaście dni.

W ciągu ostatnich tygodni do sieci trafiło wiele ciekawych, choć wciąż niepotwierdzonych informacji na temat pierwszych, dedykowanych kart graficznych od Intela z rodziny Arc. Nic w tym dziwnego – w obliczu wciąż wysokich cen układów od Nvidii i AMD debiut trzeciego gracza może wnieść sporo ożywienia na ten rynek.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi wciąż czekamy na oficjalną premierę tych kart graficznych – najnowsze ogłoszenie Intela wskazuje jednak na to, że rynkowy byt układów z serii Arc zacznie się już niebawem.

Koncern zaplanował bowiem na 30 marca specjalne wydarzenie, na którym będziemy mogli pierwszy raz oficjalnie zobaczyć w akcji nowe układy graficzne od Intela. Praktycznie pewne jest, że w trakcie prezentacji będziemy świadkami debiutu GPU przeznaczonego dla laptopów – bardzo prawdopodobne, że mowa o modelu ARC A370M, czyli propozycji przeznaczonej dla tańszych sprzętów.

Początkowo mówiło się także o planach debiutu układów graficznych przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych w pierwszym kwartale tego roku – wiadomo jednak, że ich prawdopodobna rynkowa premiera odbędzie się dopiero w maju lub czerwcu tego roku.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Sprzęt

Nadchodzi rewolucja w świecie procesorów

Choć przez ostatnie 11 lat w świecie produkcji procesorów zmieniło się sporo i dzięki kolejnym innowacjom w naszych komputerach i smartfonach obecnie znajdują się układy wyprodukowane w procesie klasy 5 lub 4 nm, to przez ten czas ogólne założenia dotyczące tego, jak powinien wyglądać pojedynczy tranzystor, pozostały relatywnie niezmienione. Jednak w najnowszych procesach technologicznych klasy 3 i 2 nm konieczne stało się wysłanie służącym nam przez ponad dekadę tranzystorów finFET na zasłużoną emeryturą, ponieważ nie da się ich już bardziej pomniejszać przy zachowaniu niezbędnych parametrów elektrycznych. Co dalej? W praktyce przekonamy się o tym już niedługo.

Militaria

Wojna dronów – jak działa zagłuszanie dronów? Jak namierzyć drony?

Drony. To właśnie ten sprzęt jest jednym z podstawowych wyróżników współczesnego konfliktu zbrojnego. Wojna na Ukrainie pokazuje, że drony, i to nie tylko te projektowane wyłącznie pod kątem zastosowań militarnych, stały się nieodzownym wyposażeniem współczesnego pola walki. Nigdy wcześniej w żadnym konflikcie tego typu sprzęt nie był wykorzystywany na tak szeroką skalę. Temat zagłuszania dronów i zakłócania ich pracy interesuje nie tylko walczące strony, ale też wiele osób, które po prostu nie chcą, by ktoś latał dronem nad ich posesją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *