Wiemy, kiedy oficjalnie zadebiutują karty graficzne z serii Intel Arc

Oficjalny debiut pierwszych zewnętrznych kart graficznych od Intela jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży technologicznej, jeśli chodzi o początek tego roku. Wygląda na to, że premiera tych układów odbędzie się już za kilkanaście dni.

W ciągu ostatnich tygodni do sieci trafiło wiele ciekawych, choć wciąż niepotwierdzonych informacji na temat pierwszych, dedykowanych kart graficznych od Intela z rodziny Arc. Nic w tym dziwnego – w obliczu wciąż wysokich cen układów od Nvidii i AMD debiut trzeciego gracza może wnieść sporo ożywienia na ten rynek.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi wciąż czekamy na oficjalną premierę tych kart graficznych – najnowsze ogłoszenie Intela wskazuje jednak na to, że rynkowy byt układów z serii Arc zacznie się już niebawem.

Koncern zaplanował bowiem na 30 marca specjalne wydarzenie, na którym będziemy mogli pierwszy raz oficjalnie zobaczyć w akcji nowe układy graficzne od Intela. Praktycznie pewne jest, że w trakcie prezentacji będziemy świadkami debiutu GPU przeznaczonego dla laptopów – bardzo prawdopodobne, że mowa o modelu ARC A370M, czyli propozycji przeznaczonej dla tańszych sprzętów.

Początkowo mówiło się także o planach debiutu układów graficznych przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych w pierwszym kwartale tego roku – wiadomo jednak, że ich prawdopodobna rynkowa premiera odbędzie się dopiero w maju lub czerwcu tego roku.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Inne

Twój e-PIT – jak łatwo rozliczyć podatek przez internet?

Jak rozliczyć podatek przez internet przy użyciu usługi Twój e-PIT? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i uzyskać podgląd naszej wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej? Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać, zapraszamy do lektury poradnika, w którym krok po kroku omawiamy kluczowe funkcje e-PIT-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *