Wiemy, kiedy oficjalnie zadebiutują karty graficzne z serii Intel Arc

Oficjalny debiut pierwszych zewnętrznych kart graficznych od Intela jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży technologicznej, jeśli chodzi o początek tego roku. Wygląda na to, że premiera tych układów odbędzie się już za kilkanaście dni.

W ciągu ostatnich tygodni do sieci trafiło wiele ciekawych, choć wciąż niepotwierdzonych informacji na temat pierwszych, dedykowanych kart graficznych od Intela z rodziny Arc. Nic w tym dziwnego – w obliczu wciąż wysokich cen układów od Nvidii i AMD debiut trzeciego gracza może wnieść sporo ożywienia na ten rynek.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi wciąż czekamy na oficjalną premierę tych kart graficznych – najnowsze ogłoszenie Intela wskazuje jednak na to, że rynkowy byt układów z serii Arc zacznie się już niebawem.

Koncern zaplanował bowiem na 30 marca specjalne wydarzenie, na którym będziemy mogli pierwszy raz oficjalnie zobaczyć w akcji nowe układy graficzne od Intela. Praktycznie pewne jest, że w trakcie prezentacji będziemy świadkami debiutu GPU przeznaczonego dla laptopów – bardzo prawdopodobne, że mowa o modelu ARC A370M, czyli propozycji przeznaczonej dla tańszych sprzętów.

Początkowo mówiło się także o planach debiutu układów graficznych przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych w pierwszym kwartale tego roku – wiadomo jednak, że ich prawdopodobna rynkowa premiera odbędzie się dopiero w maju lub czerwcu tego roku.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *