Wiemy, kiedy oficjalnie zadebiutują karty graficzne z serii Intel Arc

Oficjalny debiut pierwszych zewnętrznych kart graficznych od Intela jest jednym z najbardziej oczekiwanych wydarzeń w branży technologicznej, jeśli chodzi o początek tego roku. Wygląda na to, że premiera tych układów odbędzie się już za kilkanaście dni.

W ciągu ostatnich tygodni do sieci trafiło wiele ciekawych, choć wciąż niepotwierdzonych informacji na temat pierwszych, dedykowanych kart graficznych od Intela z rodziny Arc. Nic w tym dziwnego – w obliczu wciąż wysokich cen układów od Nvidii i AMD debiut trzeciego gracza może wnieść sporo ożywienia na ten rynek.

Mimo wcześniejszych zapowiedzi wciąż czekamy na oficjalną premierę tych kart graficznych – najnowsze ogłoszenie Intela wskazuje jednak na to, że rynkowy byt układów z serii Arc zacznie się już niebawem.

Koncern zaplanował bowiem na 30 marca specjalne wydarzenie, na którym będziemy mogli pierwszy raz oficjalnie zobaczyć w akcji nowe układy graficzne od Intela. Praktycznie pewne jest, że w trakcie prezentacji będziemy świadkami debiutu GPU przeznaczonego dla laptopów – bardzo prawdopodobne, że mowa o modelu ARC A370M, czyli propozycji przeznaczonej dla tańszych sprzętów.

Początkowo mówiło się także o planach debiutu układów graficznych przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych w pierwszym kwartale tego roku – wiadomo jednak, że ich prawdopodobna rynkowa premiera odbędzie się dopiero w maju lub czerwcu tego roku.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.