Windows 11 i “reklamy” w Eksploratorze plików. Przesada

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft testuje opcję wyświetlania sugestii aplikacji w Eksploratorze plików Windowsa 11, co w sieci szybko zostało okrzyknięte mianem nowych “reklam”. Chociaż obecnie mowa o testach, ewentualne wdrożenie tego pomysłu prawdopodobnie nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

Na pojawienie się nowych “reklam” w Windowsie 11 zwrócono uwagę na Twitterze, bazując na jednym z najnowszych wydań testowych w ramach programu Insider. Jak szybko ustalono, nie każdy widzi nowy baner sugerujący wykorzystanie tej czy innej aplikacji, przez co można wnioskować, że są to wyłącznie testy A/B.

Mając na uwadze tak bezpieczne podejście do testów i niedawną sugestię, że program Insider służy do eksperymentowania, można mieć nadzieję, że opisywanych “reklam” szybko nie zobaczymy w stabilnym Windowsie 11. Z drugiej strony, niestety, ewentualne wdrożenie raczej nikogo nie zaskoczy, a jedynie rozzłości.

Użytkownicy Windowsa 10 pamiętają z pewnością liczne próby sugerowania przez Microsoft “tu czy tam” własnych aplikacji. W Windows 10 chodziło między innymi o natarczywe momentami sugerowanie Edge’a jako jedynej słusznej przeglądarki. Jak wynika ze statystyk statcounter, chociaż z Edge’a korzysta dziś nieznacznie więcej osób niż choćby z Firefoksa, na rynku wciąż dominuje Google Chrome, więc działania marketingowe Microsoftu okazały się dyskusyjnie skuteczne.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *