Windows 11 i “reklamy” w Eksploratorze plików. Przesada

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft testuje opcję wyświetlania sugestii aplikacji w Eksploratorze plików Windowsa 11, co w sieci szybko zostało okrzyknięte mianem nowych “reklam”. Chociaż obecnie mowa o testach, ewentualne wdrożenie tego pomysłu prawdopodobnie nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

Na pojawienie się nowych “reklam” w Windowsie 11 zwrócono uwagę na Twitterze, bazując na jednym z najnowszych wydań testowych w ramach programu Insider. Jak szybko ustalono, nie każdy widzi nowy baner sugerujący wykorzystanie tej czy innej aplikacji, przez co można wnioskować, że są to wyłącznie testy A/B.

Mając na uwadze tak bezpieczne podejście do testów i niedawną sugestię, że program Insider służy do eksperymentowania, można mieć nadzieję, że opisywanych “reklam” szybko nie zobaczymy w stabilnym Windowsie 11. Z drugiej strony, niestety, ewentualne wdrożenie raczej nikogo nie zaskoczy, a jedynie rozzłości.

Użytkownicy Windowsa 10 pamiętają z pewnością liczne próby sugerowania przez Microsoft “tu czy tam” własnych aplikacji. W Windows 10 chodziło między innymi o natarczywe momentami sugerowanie Edge’a jako jedynej słusznej przeglądarki. Jak wynika ze statystyk statcounter, chociaż z Edge’a korzysta dziś nieznacznie więcej osób niż choćby z Firefoksa, na rynku wciąż dominuje Google Chrome, więc działania marketingowe Microsoftu okazały się dyskusyjnie skuteczne.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *