Windows 11 i “reklamy” w Eksploratorze plików. Przesada

Wszystko wskazuje na to, że Microsoft testuje opcję wyświetlania sugestii aplikacji w Eksploratorze plików Windowsa 11, co w sieci szybko zostało okrzyknięte mianem nowych “reklam”. Chociaż obecnie mowa o testach, ewentualne wdrożenie tego pomysłu prawdopodobnie nie będzie dla nikogo zaskoczeniem.

Na pojawienie się nowych “reklam” w Windowsie 11 zwrócono uwagę na Twitterze, bazując na jednym z najnowszych wydań testowych w ramach programu Insider. Jak szybko ustalono, nie każdy widzi nowy baner sugerujący wykorzystanie tej czy innej aplikacji, przez co można wnioskować, że są to wyłącznie testy A/B.

Mając na uwadze tak bezpieczne podejście do testów i niedawną sugestię, że program Insider służy do eksperymentowania, można mieć nadzieję, że opisywanych “reklam” szybko nie zobaczymy w stabilnym Windowsie 11. Z drugiej strony, niestety, ewentualne wdrożenie raczej nikogo nie zaskoczy, a jedynie rozzłości.

Użytkownicy Windowsa 10 pamiętają z pewnością liczne próby sugerowania przez Microsoft “tu czy tam” własnych aplikacji. W Windows 10 chodziło między innymi o natarczywe momentami sugerowanie Edge’a jako jedynej słusznej przeglądarki. Jak wynika ze statystyk statcounter, chociaż z Edge’a korzysta dziś nieznacznie więcej osób niż choćby z Firefoksa, na rynku wciąż dominuje Google Chrome, więc działania marketingowe Microsoftu okazały się dyskusyjnie skuteczne.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.