Windows 11 otrzyma dwie duże aktualizacje. Oto ich nazwy kodowe

Windows 11 22H2 to pierwsza tak duża aktualizacja dla nowych okienek. Microsoft pracuje jednak nad kolejnymi uaktualnieniami, które powstają pod nazwami kodowymi Moment 1 i 2. Informacje na ich temat dostrzeżono w platformie GitHub. Nie wiadomo jednak, czego można spodziewać się po tych aktualizacjach dla Windows 11.

Microsoft obecnie szykuje się do publicznej premiery Windows 11 w wersji 22H2. Będzie to pierwsza tak duża aktualizacja funkcyjna dla nowych okienek, która ma zadebiutować pod nazwą kodową 2022 Update. Teraz dowiadujemy się, że gigant z Redmond szykuje dwa nowe uaktualnienia.

Te dwie nowe aktualizacje dla Windows 11 powstają pod nazwami kodowymi Moment 1 i 2. Informacje na ich temat znaleziono w platformie GitHub. Pierwsza z nich opiera się na kompilacji 228xx, a druga 229xx. Dla porównania build RTM wersji 22H2 to 22621.

W zasadzie na temat tych dwóch aktualizacji dla Windows 11 nie wiadomo obecnie nic więcej. Obie gałęzie (buildy) są wewnętrzne i stworzono je już na potrzeby pracowników firmy, którzy zajmują się ich rozwojem. Trudno jednak powiedzieć, co dokładnie jest w drodze i na jakie nowości możemy liczyć. To wyjaśni się dopiero z czasem.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Bezpieczeństwo

Każdy smartfon można podsłuchać. Wystarczy sprytny trik z akcelerometrem

Ataki bocznokanałowe to fascynująca sprawa. Przyznajcie, pomysły takie jak wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej wentylatorów komputera do przesyłania danych alfabetem Morse’a robią wrażenie. Oto kolejny z nich. Nie mniej zaskakujący, za to potencjalnie niebezpieczny, bo pozwala napastnikowi podsłuchiwać rozmowy. W pewnym sensie.

Oprogramowanie

Programiści wolą Linuksa od Maca. Dlaczego?

Linux wygrywa z systemem macOS wśród programistów. Kodowanie to jedno z tych zastosowań, wśród których „Pingwinek” odgrywa naprawdę dużą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *