Windows 11 otrzyma dwie duże aktualizacje. Oto ich nazwy kodowe

Windows 11 22H2 to pierwsza tak duża aktualizacja dla nowych okienek. Microsoft pracuje jednak nad kolejnymi uaktualnieniami, które powstają pod nazwami kodowymi Moment 1 i 2. Informacje na ich temat dostrzeżono w platformie GitHub. Nie wiadomo jednak, czego można spodziewać się po tych aktualizacjach dla Windows 11.

Microsoft obecnie szykuje się do publicznej premiery Windows 11 w wersji 22H2. Będzie to pierwsza tak duża aktualizacja funkcyjna dla nowych okienek, która ma zadebiutować pod nazwą kodową 2022 Update. Teraz dowiadujemy się, że gigant z Redmond szykuje dwa nowe uaktualnienia.

Te dwie nowe aktualizacje dla Windows 11 powstają pod nazwami kodowymi Moment 1 i 2. Informacje na ich temat znaleziono w platformie GitHub. Pierwsza z nich opiera się na kompilacji 228xx, a druga 229xx. Dla porównania build RTM wersji 22H2 to 22621.

W zasadzie na temat tych dwóch aktualizacji dla Windows 11 nie wiadomo obecnie nic więcej. Obie gałęzie (buildy) są wewnętrzne i stworzono je już na potrzeby pracowników firmy, którzy zajmują się ich rozwojem. Trudno jednak powiedzieć, co dokładnie jest w drodze i na jakie nowości możemy liczyć. To wyjaśni się dopiero z czasem.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *