Xiaomi rzuci rękawicę Tesli. Chińczycy chcą produkować tysiące aut elektrycznych

Xiaomi wykazuje coraz większe zainteresowanie branżą motoryzacyjną. Firma chce wprowadzić do oferty auta elektryczne, która będą m.in. konkurować z pojazdami marki Tesla. Chińskie E-Town twierdzi, że Xiaomi wybuduje w Pekinie fabrykę, która będzie w stanie wyprodukować rocznie nawet 300 tys. samochodów.

Xiaomi kilka miesięcy temu potwierdziło, że rzeczywiście planuje wejść w branżę motoryzacyjną. Wygląda na to, że chiński gigant ma naprawdę ambitne plany związane z produkcją elektrycznych samochodów. Świadczy o tym nowy raport, który opublikował Reuters.

Xiaomi planuje stworzyć w stolicy Chin fabrykę aut elektrycznych, której budowa zostanie podzielona na dwa większe etapy. Masowa produkcja w placówce powinna rozpocząć się w 2024 r. Takie plany zapowiadał zresztą kilka tygodni jeden z założycieli i CEO firmy, Lei Jun. Rocznie fabrykę może opuszczać nawet 300 tys. aut. To dużo czy mało? Dla porównania Tesla w zeszłym roku wyprodukowała około pół mln samochodów.

Xiaomi wiosną tego roku przekazało, że w ciągu dekady zamierza zainwestować w nowy biznes do 10 mld dol. (ok. 41,6 mld zł). Firma zakończyła rejestrowanie swojej nowej działalności w drugiej połowie sierpnia.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *