Yanosik dostał dużą aktualizację. Spodoba się każdemu kierowcy

Yanosik dostał nową funkcję. Moduł Yanosik Traffic sprawia, że aplikacja staje się źródłem informacji o sytuacji drogach. Dzięki niemu kierowcy będą na bieżąco informowani o wszelkich utrudnieniach: aktualnych i planowanych, na autostradach, drogach ekspresowych oraz w największych miastach w Polsce.

Moduł Yanosik Traffic wprowadza kilka istotnych zmian w aplikacji. Nowością jest dostęp do najważniejszych informacji o utrudnieniach na trasie. Kierowcy korzystający z Yanosika będą mieli pierwszeństwo w otrzymywaniu informacji o robotach drogowych, wypadkach, zablokowanych wjazdach i zjazdach, zablokowanych drogach, zwiększonym natężeniu ruchu, zagrożeniach oraz o innych utrudnieniach.

Informacje te będą pochodzić od operatorów dróg w tym GDDKiA oraz Zarządów Dróg w największych miastach. Yanosik wykorzystuje algorytmy, które sprawiają, że informacje trafiające do kierowców są spersonalizowane. Mechanizmy te uwzględniają i analizują historię tras użytkowników, a następnie przekazują im informacje, które będą ich bezpośrednio dotyczyć. Dzięki temu użytkownicy Yanosika nie otrzymają niepotrzebnych informacji z obszaru, w którym nie podróżują.

Małgorzata Dąbrowska z Yanosika podkreśla: „Za sprawą modułu Yanosik Traffic nasza nawigacja zyskała nową jakość. Yanosik jest rzetelnym źródłem informacji dla kierowców, o trwających i planowanych utrudnieniach w ruchu drogowym, które znacząco wpływają na przebieg wybranej trasy. Na drogach ekspresowych i autostradach kierowcy będą informowani o zdarzeniach z wyprzedzeniem, co pozwoli na zaplanowanie kolejnych manewrów i uniknięcie korków, dzięki wybraniu alternatywnej trasy. Wpłynie to zarówno na płynność ruchu, jak i bezpieczeństwo jazdy”.

W Yanosiku ulepszono także funkcję Trasówka. W nowej wersji, kierowca dowie się, ile kilometrów dzieli go od najbliższej stacji paliw, gdzie znajduje się miejsce obsługi pasażerów, będzie mieć wgląd w nazwy węzłów i zjazdów z autostrady oraz nazwy miejscowości, które mija na trasie.

Bezpieczeństwo jest dla Yanosika priorytetem. Każde utrudnienie pokazywane przez aplikację Yanosik będzie miało swoją kartę szczegółów, w której znajdą się takie informacje jak: lokalizacja utrudnienia na mapie, nazwa drogi, jej odcinek i kierunek oraz datę rozpoczęcia i opis utrudnienia oraz ewentualne skutki. Nowy moduł Yanosik Traffic jest już dostępny w aplikacji, a informacje o utrudnieniach będą dostępne również dla kierowców korzystających z Android Auto oraz Car Play. Dodatkowo na stronie yanosik.pl widnieje pasek z bieżącymi informacjami dla kierowców.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *