Zaktualizuj przeglądarkę Google Chrome. Załatano 10 luk bezpieczeństwa

Google Chrome został zaktualizowany, ale nie oznacza to, że najnowsza wersja działa już w każdym komputerze. W przeglądarce załatano 10 luk bezpieczeństwa, więc warto samodzielnie sprawdzić, czy aktualizacja Chrome’a nie czeka na instalację – a w razie potrzeby ją przyspieszyć.

Aktualizacja Google Chrome to w praktyce instalator wydania oznaczonego w przypadku Windowsa numerem 110.0.5481.177 lub 110.0.5481.178. O szczegółach pisze Google w dzienniku zmian na blogu, gdzie zwraca uwagę na 8 kluczowych podatności. Jedną określono mianem krytycznej, a aż 6 zyskało status wysokiego zagrożenia. W większości chodzi o nieuprawniony dostęp do danych z pamięci (use-after-free).

Nowa wersja Google Chrome automatycznie trafi do wszystkich komputerów, gdzie działa przeglądarka, ale w tym trybie proces przebiega oczywiście partami. Chcą możliwie szybko zabezpieczyć komputer, warto więc we własnym zakresie zajrzeć do ustawień Google Chrome, gdzie można wymusić sprawdzenie aktualizacji i instalację najnowszej wersji przeglądarki.

Google Chrome automatycznie pobiera najnowszą wersję z serwera i instaluje ją w tle, ale wdrożenie zmian wymaga ponownego uruchomienia przeglądarki. Warto poświęcić na to wymaganą niecałą minutę, by odciąć się od potencjalnego zagrożenia ze strony atakujących, którzy mogą chcieć wykorzystywać opisane luki Chrome’a w komputerach, które jak dotąd nie zostały załatane.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *