Zaktualizuj przeglądarkę Google Chrome. Załatano 10 luk bezpieczeństwa

Google Chrome został zaktualizowany, ale nie oznacza to, że najnowsza wersja działa już w każdym komputerze. W przeglądarce załatano 10 luk bezpieczeństwa, więc warto samodzielnie sprawdzić, czy aktualizacja Chrome’a nie czeka na instalację – a w razie potrzeby ją przyspieszyć.

Aktualizacja Google Chrome to w praktyce instalator wydania oznaczonego w przypadku Windowsa numerem 110.0.5481.177 lub 110.0.5481.178. O szczegółach pisze Google w dzienniku zmian na blogu, gdzie zwraca uwagę na 8 kluczowych podatności. Jedną określono mianem krytycznej, a aż 6 zyskało status wysokiego zagrożenia. W większości chodzi o nieuprawniony dostęp do danych z pamięci (use-after-free).

Nowa wersja Google Chrome automatycznie trafi do wszystkich komputerów, gdzie działa przeglądarka, ale w tym trybie proces przebiega oczywiście partami. Chcą możliwie szybko zabezpieczyć komputer, warto więc we własnym zakresie zajrzeć do ustawień Google Chrome, gdzie można wymusić sprawdzenie aktualizacji i instalację najnowszej wersji przeglądarki.

Google Chrome automatycznie pobiera najnowszą wersję z serwera i instaluje ją w tle, ale wdrożenie zmian wymaga ponownego uruchomienia przeglądarki. Warto poświęcić na to wymaganą niecałą minutę, by odciąć się od potencjalnego zagrożenia ze strony atakujących, którzy mogą chcieć wykorzystywać opisane luki Chrome’a w komputerach, które jak dotąd nie zostały załatane.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *