Zaktualizuj przeglądarkę Google Chrome. Załatano 10 luk bezpieczeństwa

Google Chrome został zaktualizowany, ale nie oznacza to, że najnowsza wersja działa już w każdym komputerze. W przeglądarce załatano 10 luk bezpieczeństwa, więc warto samodzielnie sprawdzić, czy aktualizacja Chrome’a nie czeka na instalację – a w razie potrzeby ją przyspieszyć.

Aktualizacja Google Chrome to w praktyce instalator wydania oznaczonego w przypadku Windowsa numerem 110.0.5481.177 lub 110.0.5481.178. O szczegółach pisze Google w dzienniku zmian na blogu, gdzie zwraca uwagę na 8 kluczowych podatności. Jedną określono mianem krytycznej, a aż 6 zyskało status wysokiego zagrożenia. W większości chodzi o nieuprawniony dostęp do danych z pamięci (use-after-free).

Nowa wersja Google Chrome automatycznie trafi do wszystkich komputerów, gdzie działa przeglądarka, ale w tym trybie proces przebiega oczywiście partami. Chcą możliwie szybko zabezpieczyć komputer, warto więc we własnym zakresie zajrzeć do ustawień Google Chrome, gdzie można wymusić sprawdzenie aktualizacji i instalację najnowszej wersji przeglądarki.

Google Chrome automatycznie pobiera najnowszą wersję z serwera i instaluje ją w tle, ale wdrożenie zmian wymaga ponownego uruchomienia przeglądarki. Warto poświęcić na to wymaganą niecałą minutę, by odciąć się od potencjalnego zagrożenia ze strony atakujących, którzy mogą chcieć wykorzystywać opisane luki Chrome’a w komputerach, które jak dotąd nie zostały załatane.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

GPT-5 będzie „na poziomie osoby z doktoratem”? OpenAI zachwala nowy model

Model GPT-5 może w pewnych konkretnych zadaniach wykazywać się „inteligencją” na poziomie doktora nauk. Tak przynajmniej wynika z deklaracji ze strony OpenAI. Firma traktuje swoje kolejne modele sztucznej inteligencji jako przykład rozwoju podobny do tego, który ma miejsce w przypadku nauki w szkole i na uczelni.

Bezpieczeństwo

Komunikat CSIRT KNF. Atak na użytkowników telefonów iPhone

CSIRT KNF ostrzega użytkowników iPhone’ów z aktywną obsługą wiadomości iMessage przed trwającą kampanią phishingową. Oszuści wykorzystują nośny wątek “nieodebranej paczki”, by zachęcić do kliknięcia linku. W ten sposób można trafić na fałszywą stronę InPostu, gdzie wyłudzane są dane.

Sprzęt

Komputery Copilot+ już oficjalnie dostępne w sprzedaży

Zgodnie z planami, dzisiaj laptopy Copilot+ wkraczają na rynek. Rozpoczyna się w ten sposób nowy rozdział w technologii, gdyż nie tylko mamy nową kategorię produktów, ale także nowego gracza na rynku pecetów – Qualcomm. A producent podobno działa nad kolejnymi Snapdragonami, których cena ma być tak przystępna, że urządzenia Copilot+ trafią pod strzechy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *