ZUS zaprasza na e-wizytę. Zobacz, co załatwisz i jak się zarejestrować?

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zachęca do korzystania z e-wizyt. Chodzi o zdalne spotkania z pracownikami ZUS, które w praktyce eliminują konieczność osobistej wizyty w oddziale. Jak dotąd przeprowadzono już ponad 166 tys. takich wideorozmów.

ZUS zachęca do umawiania się na e-wizyty, które oferowane są od lutego bieżącego roku, także w języku migowym dla osób niesłyszących. Jak dowiadujemy się z Twittera, dotychczas najwięcej rozmów tego typu dotyczyło emerytur i rent, ale to tylko jeden z kilku zakresów tematycznych, które można poruszyć podczas rozmowy.

Chcąc umówić się na wirtualne spotkanie z pracownikiem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oczywiście nie trzeba wychodzić z domu. Przez formularz na stronie można zapisać się na rozmowę indywidualną, bądź z opiekunem fizycznym lub prawnym. E-wizyta w ZUS to nie tylko bezpieczne rozwiązanie z uwagi na trwającą pandemię, ale także wygodne rozwiązanie dla każdego.

E-wizyta w ZUS – co możesz załatwić?

Dzięki e-wizycie w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, zainteresowany może załatwić kilka podstawowych spraw bez odwiedzania oddziału. Zgodnie z informacją na stronie ZUS-u, podczas wideorozmowy z pracownikiem można:

  • uzyskać informacje ogólne w zakresie obowiązujących przepisów prawa,
  • otrzymać informacje na temat zasad wypełniania, kompletowania i składania wniosków/dokumentów,
  • skorzystać z usług doradcy emerytalnego, który w specjalnym kalkulatorze emerytalnym może wyliczyć prognozowaną kwotę przyszłej emerytury,
  • skorzystać z usług doradcy ds. ulg i umorzeń,
  • złożyć niektóre wnioski o wydanie zaświadczeń (zaświadczenie zostanie wysłane na adres zapisany na koncie klienta w ZUS),
  • potwierdzić tożsamość, aby zaufać niezaufany profil PUE,
  • dostać wsparcie w założeniu profilu PUE.

E-wizyta w ZUS – jak się zapisać?

Chcąc zapisać się na e-wizytę w ZUS-ie, należy skorzystać z oficjalnego formularza. W kilku kolejnych krokach konieczne będzie m.in. wskazanie tematu rozmowy, placówki właściwej dla miejsca zamieszkania lub prowadzenia działalności i terminu, a później podstawowych danych zainteresowanego.

formularz e-wizyty

Należy wpisać imię, nazwisko, adres e-mail, numer kontaktowy i numer identyfikacyjny – PESEL lub NIP. Na tym etapie można także wskazać, czy w rozmowie będzie również uczestniczyć opiekun i tłumacz języka migowego (osoby niesłyszące mogą również umówić wizytę z tłumaczem już od pierwszego etapu).

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *