CD Projekt wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i Białorusi

CD Projekt dołączył do coraz dłużej listy firm, które blokują dostęp do swoich usług mieszkańcom Rosji i Białorusi. Polskie przedsiębiorstwo poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży gier we wspomnianych państwach, co ma być wyrazem wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, zmagających się z rosyjską inwazją.

Cały czas trwa inwazja Rosji na Ukrainę, w związku z tymi wydarzeniami coraz więcej firm przyłącza się do bojkotu produktów z Rosji lub samego rynku rosyjskiego. Teraz do tej grupy dołączył CD Projekt. Szczegóły możemy zobaczyć w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

CD Projekt ujawnił, że pracuje z partnerami nad wstrzymaniem sprzedaży kopii fizycznych i cyfrowych swoich gier na terenie Rosji i Białorusi. Co więcej, nie zablokuje również dystrybucję wszystkich tytułów dostępnych na platformie GOG. Tym samym Rosjanie i Białorusini nie będą mogli kupić też innych produkcji dostępnych w sklepie cyfrowym należącym do CD Projektu.

Spółka podkreśla, że wspiera naród ukraiński i wie, że zwykli gracze z Rosji i Białorusi nie mają żadnego związku z inwazją na Ukrainę. Niemniej tego typu krok ma przyciągnąć uwagę ludzi na całym świecie do tego, co dzieje się w sercu Europy. Warto przy okazji wspomnieć, że CD Projekt jako jedna z pierwszych firm w Polsce zdecydowała się wesprzeć Ukraińców, przekazując 1 mln zł na wsparcie działań humanitarnych. Na podobny krok zdecydowało się też studio 11 bit studios oraz Techland.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *