CD Projekt wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i Białorusi

CD Projekt dołączył do coraz dłużej listy firm, które blokują dostęp do swoich usług mieszkańcom Rosji i Białorusi. Polskie przedsiębiorstwo poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży gier we wspomnianych państwach, co ma być wyrazem wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, zmagających się z rosyjską inwazją.

Cały czas trwa inwazja Rosji na Ukrainę, w związku z tymi wydarzeniami coraz więcej firm przyłącza się do bojkotu produktów z Rosji lub samego rynku rosyjskiego. Teraz do tej grupy dołączył CD Projekt. Szczegóły możemy zobaczyć w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

CD Projekt ujawnił, że pracuje z partnerami nad wstrzymaniem sprzedaży kopii fizycznych i cyfrowych swoich gier na terenie Rosji i Białorusi. Co więcej, nie zablokuje również dystrybucję wszystkich tytułów dostępnych na platformie GOG. Tym samym Rosjanie i Białorusini nie będą mogli kupić też innych produkcji dostępnych w sklepie cyfrowym należącym do CD Projektu.

Spółka podkreśla, że wspiera naród ukraiński i wie, że zwykli gracze z Rosji i Białorusi nie mają żadnego związku z inwazją na Ukrainę. Niemniej tego typu krok ma przyciągnąć uwagę ludzi na całym świecie do tego, co dzieje się w sercu Europy. Warto przy okazji wspomnieć, że CD Projekt jako jedna z pierwszych firm w Polsce zdecydowała się wesprzeć Ukraińców, przekazując 1 mln zł na wsparcie działań humanitarnych. Na podobny krok zdecydowało się też studio 11 bit studios oraz Techland.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *