CD Projekt wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i Białorusi

CD Projekt dołączył do coraz dłużej listy firm, które blokują dostęp do swoich usług mieszkańcom Rosji i Białorusi. Polskie przedsiębiorstwo poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży gier we wspomnianych państwach, co ma być wyrazem wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, zmagających się z rosyjską inwazją.

Cały czas trwa inwazja Rosji na Ukrainę, w związku z tymi wydarzeniami coraz więcej firm przyłącza się do bojkotu produktów z Rosji lub samego rynku rosyjskiego. Teraz do tej grupy dołączył CD Projekt. Szczegóły możemy zobaczyć w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

CD Projekt ujawnił, że pracuje z partnerami nad wstrzymaniem sprzedaży kopii fizycznych i cyfrowych swoich gier na terenie Rosji i Białorusi. Co więcej, nie zablokuje również dystrybucję wszystkich tytułów dostępnych na platformie GOG. Tym samym Rosjanie i Białorusini nie będą mogli kupić też innych produkcji dostępnych w sklepie cyfrowym należącym do CD Projektu.

Spółka podkreśla, że wspiera naród ukraiński i wie, że zwykli gracze z Rosji i Białorusi nie mają żadnego związku z inwazją na Ukrainę. Niemniej tego typu krok ma przyciągnąć uwagę ludzi na całym świecie do tego, co dzieje się w sercu Europy. Warto przy okazji wspomnieć, że CD Projekt jako jedna z pierwszych firm w Polsce zdecydowała się wesprzeć Ukraińców, przekazując 1 mln zł na wsparcie działań humanitarnych. Na podobny krok zdecydowało się też studio 11 bit studios oraz Techland.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *