CD Projekt wstrzymuje sprzedaż gier w Rosji i Białorusi

CD Projekt dołączył do coraz dłużej listy firm, które blokują dostęp do swoich usług mieszkańcom Rosji i Białorusi. Polskie przedsiębiorstwo poinformowało o wstrzymaniu sprzedaży gier we wspomnianych państwach, co ma być wyrazem wsparcia dla mieszkańców Ukrainy, zmagających się z rosyjską inwazją.

Cały czas trwa inwazja Rosji na Ukrainę, w związku z tymi wydarzeniami coraz więcej firm przyłącza się do bojkotu produktów z Rosji lub samego rynku rosyjskiego. Teraz do tej grupy dołączył CD Projekt. Szczegóły możemy zobaczyć w komunikacie opublikowanym na Twitterze.

CD Projekt ujawnił, że pracuje z partnerami nad wstrzymaniem sprzedaży kopii fizycznych i cyfrowych swoich gier na terenie Rosji i Białorusi. Co więcej, nie zablokuje również dystrybucję wszystkich tytułów dostępnych na platformie GOG. Tym samym Rosjanie i Białorusini nie będą mogli kupić też innych produkcji dostępnych w sklepie cyfrowym należącym do CD Projektu.

Spółka podkreśla, że wspiera naród ukraiński i wie, że zwykli gracze z Rosji i Białorusi nie mają żadnego związku z inwazją na Ukrainę. Niemniej tego typu krok ma przyciągnąć uwagę ludzi na całym świecie do tego, co dzieje się w sercu Europy. Warto przy okazji wspomnieć, że CD Projekt jako jedna z pierwszych firm w Polsce zdecydowała się wesprzeć Ukraińców, przekazując 1 mln zł na wsparcie działań humanitarnych. Na podobny krok zdecydowało się też studio 11 bit studios oraz Techland.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *