Anonymous nie odpuszczają. Hakerzy zablokowali witrynę Republiki Krymu

Hakerzy z Anonymous pochwalili się kolejnym sukcesem w ramach walki z “dyktatorem Władimirem Putinem”. Tym razem ich ofiarą padła strona “fałszywego rządu Republiki Krymu”.

Hakerzy działający w ramach organizacji Anonymous kontynuują swoją hakerską działalność skierowaną przeciwko Rosji i Władimirowi Putinowi.

Mają już na koncie sporo sukcesów, począwszy od blokowania różnych rządowych stron Rosji, aż po wyłączenie dostaw gazu jednej z rosyjskich firm. A to podobno dopiero początek, i hakerzy szykują rzekomo operację wymierzoną specjalnie w “dyktatora Putina”. Najnowsze osiągnięcie hakerów to atak na stronę “fałszywego rządu Republiki Krymu”, która została powołana na terytorium, które Rosja bezprawnie przejęła w 2014 r.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Cyberwojna trwa w najlepsze – jak się bronić?

Mało kto jest ekspertem od cyberbezpieczeństwa. Większość z nas po prostu korzysta z internetu, aplikacji mobilnych, gier, programów komputerowych i usług online absolutnie nie zaprzątając sobie głowy, jak to wszystko działa. Za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie trwa konflikt zbrojny, przeprowadzane są również cyberataki, jednak naiwnością byłoby myśleć, że my jesteśmy od nich wolni. Tak naprawdę cyberwojna trwa od dawna, a jej celem może być każdy. Jak możesz się obronić, nie będąc ekspertem od cyberbezpieczeństwa? Przygotowaliśmy przydatny zestaw porad i działań, które warto podjąć w celu ochrony własnych danych i własnego komputera.

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *