Anonymous nie odpuszczają. Hakerzy zablokowali witrynę Republiki Krymu

Hakerzy z Anonymous pochwalili się kolejnym sukcesem w ramach walki z “dyktatorem Władimirem Putinem”. Tym razem ich ofiarą padła strona “fałszywego rządu Republiki Krymu”.

Hakerzy działający w ramach organizacji Anonymous kontynuują swoją hakerską działalność skierowaną przeciwko Rosji i Władimirowi Putinowi.

Mają już na koncie sporo sukcesów, począwszy od blokowania różnych rządowych stron Rosji, aż po wyłączenie dostaw gazu jednej z rosyjskich firm. A to podobno dopiero początek, i hakerzy szykują rzekomo operację wymierzoną specjalnie w “dyktatora Putina”. Najnowsze osiągnięcie hakerów to atak na stronę “fałszywego rządu Republiki Krymu”, która została powołana na terytorium, które Rosja bezprawnie przejęła w 2014 r.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *