Aplikacja, która ratuje życie w Ukrainie. Wspomoże tradycyjne systemy

Ukraińskie Ministerstwo Cyfryzacji przygotowało aplikację, która może uratować życie wielu mieszkańców Ukrainy. Alarm Powietrzny będzie stanowić uzupełnienie dla tradycyjnych systemów alarmowych.

Alarm Powietrzny (Повітряна тривога) to dostępna już aplikacja przeznaczona dla mieszkańców Ukrainy. Jak sama nazwa wskazuje – służy ona do informowania o nalotach powietrznych. Niezależnie od tego, czy telefon ustawiony jest w tryb cichy, aplikacja wysyła głośny sygnał alarmowy wówczas, gdy alarm zostaje ogłoszony dla danego rejonu.

W celu zapewnienia mieszkańcom Ukrainy bezpieczeństwa zrezygnowano ze zbierania jakichkolwiek danych na temat użytkowników. Jak czytamy w opisie aplikacji: “Aplikacja nie wymaga rejestracji, nie zbiera danych osobowych ani danych geolokalizacyjnych” (informacja przetłumaczona z języka ukraińskiego).

Brak gromadzenia danych uniemożliwia osobom trzecim zlokalizowanie użytkowników, co mogłoby doprowadzić na przykład do przeprowadzenia bombardowania w miejscu, w którym przebywają posiadacze wspomnianej aplikacji.

Aby otrzymywać alarmy powietrzne z określonego rejonu, konieczne jest po prostu wybranie go w aplikacji. Obecnie dostępnych jest 25 regionów. W opisie aplikacji w Google Play Store przeczytać możemy, że nie działa ona w tej chwili dla regionu Zaporoża i obwodu czerkaskiego.

Aplikacja jest dostępna zarówno w Google Play jak i App Store.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się “inteligentniejsza”

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *