Allegro blokuje sprzedaż produktów z Rosji i Białorusi

W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę wiele sieci handlowych i sklepów internetowych decyduje się na wycofanie ze swojej oferty produktów zarówno z kraju agresora, jak i wspomagającej atak Białorusi. Kolejnym takim podmiotem jest rodzimy gigant rynku e-commerce – Allegro.

Sankcje ekonomiczne to podstawowy sposób wywierania presji na Rosji w obliczu wciąż trwającej zbrojnej inwazji na Ukrainę. Wiele znanych koncernów i firm zakończyło już swoją działalność w kraju agresora, a platformy handlowe i sieci sklepów decydują się na wycofywanie ze swojej oferty produktów pochodzących z Rosji i Białorusi.

Kolejnym podmiotem tego typu już za moment stanie się Allegro. Rodzimy serwis aukcyjny poinformował, że od 14 marca zablokowana zostanie możliwość wystawiania oferty z produktem wytworzonym przez rosyjskie lub białoruskie przedsiębiorstwa. O tym, że dana pozycja pochodzi z tych terenów, poinformuje nas specjalny komunikat pojawiający się przy próbie rozpoczęcia sprzedaży.

Ograniczenie będzie dotyczyć wystawiania ofert przez formularz, API oraz z pliku. Co ważne, to ograniczenie będzie także dotyczyć serwisu Allegro Lokalnie.

Co ciekawe, Allegro nie zamierza usuwać aktualnie trwających ofert – będą one dostępne do momentu ich wygaszenia. Jednocześnie przedstawiciele tej platformy handlowej zachęcają do ich zakończenia w geście solidarności z Ukrainą.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Łańcuch Eksploatacji w Linux: Jak Dwa Błędy w PAM i udisks Prowadzą do Pełnego Przejęcia Systemu (CVE-2025-6018 & CVE-2025-6019)

W cyfrowym świecie bezpieczeństwa, eskalacja uprawnień (privilege escalation) jest jednym z najpoważniejszych zagrożeń. Umożliwia atakującemu, który posiada jedynie podstawowe konto użytkownika, zdobycie pełnej kontroli administracyjnej (root) nad systemem. Niedawne odkrycie przez Qualys Threat Research Unit stanowi podręcznikowy przykład tego, jak dwie pozornie odizolowane podatności mogą zostać połączone w niszczycielski łańcuch ataku.

Bezpieczeństwo

Oprogramowanie Open Source w służbie wojskowej: Jak drony z ArduPilot zmieniają oblicze wojny na Ukrainie

W dzisiejszych czasach, gdy technologia odgrywa kluczową rolę na każdym polu, od medycyny po rozrywkę, nie jest zaskoczeniem, że jej wpływ jest coraz bardziej widoczny również w dziedzinie wojskowości. Jednak to, co może być zaskakujące, to fakt, że oprogramowanie open-source, tworzone przez społeczność entuzjastów i programistów z całego świata, staje się potężnym narzędziem w rękach armii. Niedawny, zmasowany atak dronów przeprowadzony przez Ukrainę na rosyjskie bazy lotnicze, jest tego najlepszym przykładem i dowodem na to, jak technologie o otwartym kodzie źródłowym rewolucjonizują współczesne pole walki.

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *