Allegro blokuje sprzedaż produktów z Rosji i Białorusi

W obliczu trwającej inwazji Rosji na Ukrainę wiele sieci handlowych i sklepów internetowych decyduje się na wycofanie ze swojej oferty produktów zarówno z kraju agresora, jak i wspomagającej atak Białorusi. Kolejnym takim podmiotem jest rodzimy gigant rynku e-commerce – Allegro.

Sankcje ekonomiczne to podstawowy sposób wywierania presji na Rosji w obliczu wciąż trwającej zbrojnej inwazji na Ukrainę. Wiele znanych koncernów i firm zakończyło już swoją działalność w kraju agresora, a platformy handlowe i sieci sklepów decydują się na wycofywanie ze swojej oferty produktów pochodzących z Rosji i Białorusi.

Kolejnym podmiotem tego typu już za moment stanie się Allegro. Rodzimy serwis aukcyjny poinformował, że od 14 marca zablokowana zostanie możliwość wystawiania oferty z produktem wytworzonym przez rosyjskie lub białoruskie przedsiębiorstwa. O tym, że dana pozycja pochodzi z tych terenów, poinformuje nas specjalny komunikat pojawiający się przy próbie rozpoczęcia sprzedaży.

Ograniczenie będzie dotyczyć wystawiania ofert przez formularz, API oraz z pliku. Co ważne, to ograniczenie będzie także dotyczyć serwisu Allegro Lokalnie.

Co ciekawe, Allegro nie zamierza usuwać aktualnie trwających ofert – będą one dostępne do momentu ich wygaszenia. Jednocześnie przedstawiciele tej platformy handlowej zachęcają do ich zakończenia w geście solidarności z Ukrainą.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.