Android 13 wydany w wersji stabilnej!

Google wydał stabilną wersję systemu Android 13 dla smartfonów Pixel 4 i nowszych. Aktualizacja ma trafić ma pokład urządzeń innych producentów jeszcze w tym roku.

Android 13 jest już dostępny w stabilnej, choć na razie tylko dla urządzeń firmy Google. Modele, które kwalifikują się do pobrania “trzynastki” to Pixel 4Pixel 4 XLPixel 4aPixel 4a 5GPixel 5Pixel 5aPixel 6Pixel 6 Pro oraz Pixel 6a. Nadchodzące smartfony Pixel 7 i Pixel 7 Pro będą miały Androida 13 zainstalowanego fabrycznie.

Android 13 – co nowego?

Android 13 przynosi poprawki interfejsu użytkownika. Nowy system wprowadza tematyczne ikony aplikacji, stanowiące rozszerzenie dynamicznego koloru w “Material You”. Użytkownik może wyrazić zgodę na tom by ikony dziedziczyły odcień tapety oraz inne preferencje motywu.

Najnowszy mobilny system Google’a to również preferencje językowe dla poszczególnych aplikacji, ulepszona obsługa tekstu, kolorowe czcionki wektorowe, interfejs API do szybkiego umieszczania ustawień, programowalne shadery, sterowanie multimediami pochodzące z PlaybackState, opcja dalszego dostosowywania trybu snu z przyciemnianiem tapety i ciemnym motywem, Bluetooth LE Audio, MIDI 2.0 oraz zaktualizowany pasek zadań na tabletach. Jest też obsługa wideo HDR w aplikacjach aparatów innych firm czy zaktualizowany przełącznik wyjścia multimediów. Lista nowości oczywiście się na tym nie kończy.

Dostępność Androida 13

Android 13 w stabilnej wersji jest dostępny dla smartfonów Pixel 4 i nowszych poprzez aktualizację OTA. Osoby, które uczestniczą w programie beta, otrzymały wszystkie nowości wraz z aktualizacją Android 13 beta 4.1.

Firma Google potwierdziła, że jeszcze w tym roku aktualizacja systemu do Androida 13 będzie dostępna dla smartfonów Asus, Motorola, Nokia, OnePlus, Oppo, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Tecno, Vivo, Xiaomi i innych.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *