Android 13 wydany w wersji stabilnej!

Google wydał stabilną wersję systemu Android 13 dla smartfonów Pixel 4 i nowszych. Aktualizacja ma trafić ma pokład urządzeń innych producentów jeszcze w tym roku.

Android 13 jest już dostępny w stabilnej, choć na razie tylko dla urządzeń firmy Google. Modele, które kwalifikują się do pobrania “trzynastki” to Pixel 4Pixel 4 XLPixel 4aPixel 4a 5GPixel 5Pixel 5aPixel 6Pixel 6 Pro oraz Pixel 6a. Nadchodzące smartfony Pixel 7 i Pixel 7 Pro będą miały Androida 13 zainstalowanego fabrycznie.

Android 13 – co nowego?

Android 13 przynosi poprawki interfejsu użytkownika. Nowy system wprowadza tematyczne ikony aplikacji, stanowiące rozszerzenie dynamicznego koloru w “Material You”. Użytkownik może wyrazić zgodę na tom by ikony dziedziczyły odcień tapety oraz inne preferencje motywu.

Najnowszy mobilny system Google’a to również preferencje językowe dla poszczególnych aplikacji, ulepszona obsługa tekstu, kolorowe czcionki wektorowe, interfejs API do szybkiego umieszczania ustawień, programowalne shadery, sterowanie multimediami pochodzące z PlaybackState, opcja dalszego dostosowywania trybu snu z przyciemnianiem tapety i ciemnym motywem, Bluetooth LE Audio, MIDI 2.0 oraz zaktualizowany pasek zadań na tabletach. Jest też obsługa wideo HDR w aplikacjach aparatów innych firm czy zaktualizowany przełącznik wyjścia multimediów. Lista nowości oczywiście się na tym nie kończy.

Dostępność Androida 13

Android 13 w stabilnej wersji jest dostępny dla smartfonów Pixel 4 i nowszych poprzez aktualizację OTA. Osoby, które uczestniczą w programie beta, otrzymały wszystkie nowości wraz z aktualizacją Android 13 beta 4.1.

Firma Google potwierdziła, że jeszcze w tym roku aktualizacja systemu do Androida 13 będzie dostępna dla smartfonów Asus, Motorola, Nokia, OnePlus, Oppo, Realme, Samsung, Sharp, Sony, Tecno, Vivo, Xiaomi i innych.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *