Oszustwo na 160 tys. zł. w powiecie Staszowskim.
W tle fałszywi: bankier i policjantka

160 tys. zł. straciła 36-letnia mieszkanka powiatu staszowskiego, która uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku. Trwa poszukiwanie oszusta.

Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie informuje, że we wtorek (16 sierpnia) do 36-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podawał się za pracownika banku. Powiedział, że ktoś włamał się na jej konto i próbuje przelać jej oszczędności. Polecił, aby zainstalowała w telefonie aplikację, umożliwiającą dostęp do konta bankowego.

Pokrzywdzona postępowała zgodnie z wytycznymi oszusta i wprowadziła swoje dane. Wciąż utrzymywała połączenie z rzekomym konsultantem. Po chwili zaczęły przychodzić do niej wiadomości z kodami autoryzacyjnymi potwierdzającymi wykonanie kolejnych transakcji.

W międzyczasie mieszkanka powiatu staszowskiego zauważyła, że na jej telefon próbuje dodzwonić się pracownik banku, w którym posiada konto. Kobieta oddzwoniła na jego numer z drugiego telefonu. Wówczas dowiedziała się, że ma zablokowane konto. Poproszono ją także o przyjście do placówki.

Oszust czekający na drugiej linii przekazał tę samą informację, dodał że sprawdzi co się stało i rozłączył się. Po chwili oddzwonił i poprosił, by spróbowała odblokować konto. Kobieta oznajmiła, że idzie do banku, a oszust powiedział, że przełącza rozmowę do policjantki, która miała uwiarygodnić tę historię.

Gdy 36-letnia kobieta doszła do banku dowiedziała się, że jej konto zostało zablokowane z uwagi na podejrzane transakcje. Ostatecznie z jej konta zniknęło 160 tys. zł. Pokrzywdzona postępowała już zgodnie z poleceniami pracowników placówki i zgłosiła sprawę policji. Śledczy ustalają sprawców oszustwa.

Zostałeś oszukany? Poinformuj nas o tym!

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *