Oszustwo na 160 tys. zł. w powiecie Staszowskim.
W tle fałszywi: bankier i policjantka

160 tys. zł. straciła 36-letnia mieszkanka powiatu staszowskiego, która uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku. Trwa poszukiwanie oszusta.

Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie informuje, że we wtorek (16 sierpnia) do 36-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podawał się za pracownika banku. Powiedział, że ktoś włamał się na jej konto i próbuje przelać jej oszczędności. Polecił, aby zainstalowała w telefonie aplikację, umożliwiającą dostęp do konta bankowego.

Pokrzywdzona postępowała zgodnie z wytycznymi oszusta i wprowadziła swoje dane. Wciąż utrzymywała połączenie z rzekomym konsultantem. Po chwili zaczęły przychodzić do niej wiadomości z kodami autoryzacyjnymi potwierdzającymi wykonanie kolejnych transakcji.

W międzyczasie mieszkanka powiatu staszowskiego zauważyła, że na jej telefon próbuje dodzwonić się pracownik banku, w którym posiada konto. Kobieta oddzwoniła na jego numer z drugiego telefonu. Wówczas dowiedziała się, że ma zablokowane konto. Poproszono ją także o przyjście do placówki.

Oszust czekający na drugiej linii przekazał tę samą informację, dodał że sprawdzi co się stało i rozłączył się. Po chwili oddzwonił i poprosił, by spróbowała odblokować konto. Kobieta oznajmiła, że idzie do banku, a oszust powiedział, że przełącza rozmowę do policjantki, która miała uwiarygodnić tę historię.

Gdy 36-letnia kobieta doszła do banku dowiedziała się, że jej konto zostało zablokowane z uwagi na podejrzane transakcje. Ostatecznie z jej konta zniknęło 160 tys. zł. Pokrzywdzona postępowała już zgodnie z poleceniami pracowników placówki i zgłosiła sprawę policji. Śledczy ustalają sprawców oszustwa.

Zostałeś oszukany? Poinformuj nas o tym!

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *