Oszustwo na 160 tys. zł. w powiecie Staszowskim.
W tle fałszywi: bankier i policjantka

160 tys. zł. straciła 36-letnia mieszkanka powiatu staszowskiego, która uwierzyła fałszywemu pracownikowi banku. Trwa poszukiwanie oszusta.

Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie informuje, że we wtorek (16 sierpnia) do 36-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna, który podawał się za pracownika banku. Powiedział, że ktoś włamał się na jej konto i próbuje przelać jej oszczędności. Polecił, aby zainstalowała w telefonie aplikację, umożliwiającą dostęp do konta bankowego.

Pokrzywdzona postępowała zgodnie z wytycznymi oszusta i wprowadziła swoje dane. Wciąż utrzymywała połączenie z rzekomym konsultantem. Po chwili zaczęły przychodzić do niej wiadomości z kodami autoryzacyjnymi potwierdzającymi wykonanie kolejnych transakcji.

W międzyczasie mieszkanka powiatu staszowskiego zauważyła, że na jej telefon próbuje dodzwonić się pracownik banku, w którym posiada konto. Kobieta oddzwoniła na jego numer z drugiego telefonu. Wówczas dowiedziała się, że ma zablokowane konto. Poproszono ją także o przyjście do placówki.

Oszust czekający na drugiej linii przekazał tę samą informację, dodał że sprawdzi co się stało i rozłączył się. Po chwili oddzwonił i poprosił, by spróbowała odblokować konto. Kobieta oznajmiła, że idzie do banku, a oszust powiedział, że przełącza rozmowę do policjantki, która miała uwiarygodnić tę historię.

Gdy 36-letnia kobieta doszła do banku dowiedziała się, że jej konto zostało zablokowane z uwagi na podejrzane transakcje. Ostatecznie z jej konta zniknęło 160 tys. zł. Pokrzywdzona postępowała już zgodnie z poleceniami pracowników placówki i zgłosiła sprawę policji. Śledczy ustalają sprawców oszustwa.

Zostałeś oszukany? Poinformuj nas o tym!

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Bezpieczeństwo

Każdy smartfon można podsłuchać. Wystarczy sprytny trik z akcelerometrem

Ataki bocznokanałowe to fascynująca sprawa. Przyznajcie, pomysły takie jak wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej wentylatorów komputera do przesyłania danych alfabetem Morse’a robią wrażenie. Oto kolejny z nich. Nie mniej zaskakujący, za to potencjalnie niebezpieczny, bo pozwala napastnikowi podsłuchiwać rozmowy. W pewnym sensie.

Oprogramowanie

Programiści wolą Linuksa od Maca. Dlaczego?

Linux wygrywa z systemem macOS wśród programistów. Kodowanie to jedno z tych zastosowań, wśród których „Pingwinek” odgrywa naprawdę dużą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *