Android otrzyma funkcję archiwizacji aplikacji. Ma działać jak na iOS-ie

Ze względu na zajmujące coraz więcej miejsca w pamięci aplikacje, użytkownicy często robią regularne porządki na swoich smartfonach. Google postanowiło skopiować rozwiązanie znane z iOS-a i umożliwić archiwizację danych przy odinstalowywaniu programów.

Jak podało Google na swoim oficjalnym blogu, archiwizacja aplikacji ma być funkcją, która usunie cały program z wyjątkiem danych zapisanych przez użytkownika. Ma to umożliwić szybkie zwolnienie miejsca w pamięci urządzenia oraz umożliwić szybkie ponowne zainstalowanie programu na czas, kiedy faktycznie będzie on potrzebny użytkownikowi.

Archiwizacja aplikacji

Nowa funkcja, zdaniem Google, ma pozwolić użytkownikom tymczasowo odzyskać nawet do 60 proc. miejsca zajmowanego przez aplikacje. Zarchiwizowany program pozostanie na urządzeniu, więc możliwe będzie jego łatwe przywrócenie do najnowszej dostępnej kompatybilnej wersji. To zaś ma przynieść ogromne korzyści nie tylko samym użytkownikom, ale i programistom tworzącym oprogramowanie na Androida.

Tego rodzaju rozwiązanie od dawna znane jest już na urządzeniach Apple. W przypadku iOS-a, użytkownik, który zdecydował się na usunięcie aplikacji ze swojego sprzętu, dostaje możliwość zachowania swoich danych, aby móc w przyszłości łatwo odzyskać program i korzystać z niego tak, jakby go nigdy nie odinstalował.

Istnieje także możliwość zarchiwizowania zbędnych aplikacji z poziomu ustawień poprzez wejście w zakładkę Ogólne, a następnie iPhone (miejsce). Wybierając aplikację z listy programów, można skorzystać z opcji Odinstaluj aplikację przy jednoczesnym pozostawieniu dokumentów i danych bez zmian. Prawdopodobnie, w przypadku Androida, twórcy zdecydują się na podobnie wyglądające rozwiązanie.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *