JPMorgan wycofuje się z Rosji

Największy amerykański bank JPMorgan oświadczył, że zamyka działalność w Rosji; wcześniej Goldman Sachs zapowiedział wycofanie się z rosyjskiego rynku – podała Agencja Reutera.

JPMorgan oświadczył, że zamyka działalność w Rosji i nie podejmuje tam żadnych nowych projektów. Bank wyjaśnił, że jego działalność w tym kraju została ograniczona do pomocy globalnym klientom w zajmowaniu się wcześniejszymi zobowiązaniami i w zamykaniu ich oraz w zarządzaniu ryzykiem powiązanym z rosyjskim rynkiem; ponadto bank działa jako depozytariusz aktywów klientów.

JPMorgan zatrudnia w Moskwie ok. 160 osób.

W czwartek Goldman Sachs poinformował, że zamierza zamknąć działalność w Rosji – jako pierwszy duży bank na Wall Street. Na koniec 2021 r. ekspozycja kredytowa banku na ten kraj wynosiła 650 mln dolarów.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *