Blender 3.1 do pobrania. Twórcy obiecują skok wydajności

Program Blender otrzymał sporą aktualizację do wersji 3.1. Zgodnie z obietnicami deweloperów, Blender 3.1 ma zapewnić szybsze czasy renderowania, dostarcza 19 nowych narzędzi oraz umożliwia przyspieszenie swojej pracy dzięki kilku nowościom.

Ze względu na mnogość nowości, organizacja pracująca nad Blenderem zdecydowała się na nagranie 5 minutowego wideo, w którym znalazły się wyjaśnienia wszystkich nowości. Z uwagi na ich ilość, przygotowaliśmy streszczenie tego, czego można spodziewać się w najnowszym Blenderze.

Szybkość i wydajność

Twórcy Blendera, przygotowując wersję 3.1, skupili się przede wszystkim na zapewnieniu szybszej pracy z narzędziem (poprzez wprowadzenie ułatwień oraz nowych funkcji) oraz znalezieniu sposobów, na zwiększenie jego wydajności. Użytkownik może teraz filtrować obiekty według pasujących gniazd oraz przeciągać je w ramach tworzenia automatycznych list.

Dodatkowo instancje w Blenderze mogą teraz mieć również własne, dynamiczne atrybuty. Możliwe jest tworzenie grup węzłów oraz sprawdzenie ich wydajności dzięki nowej nakładce. W arkuszu kalkulacyjnym znalazły się za to nowe pola informacji.

Sporą nowością jest długooczekiwane narzędzie Extrude. To ostatnie, z połączeniu z opcją skalowania, rozciągania i akumulowania ma dać użytkownikom zupełnie inne podejście do modelowania.

Co ważne, możliwe jest teraz uzyskanie bezpośredniego dostęp do aktualnego czasu sceny bez dodatkowych sterowników. Aktualizacja do Blendera wprowadziła także osobny indeks dla każdego elementu połączonych wierzchołków w siatce. Twórcy obiecują zwiększoną wydajność w narzędziach Geometry, które mają zużywać znacznie mniej pamięci w nowym Blenderze 3.1.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *