Anonymous nie odpuszczają. Opublikowali długą listę celów

Kolektyw Anonymous po rozpoczęciu przez rosyjski rząd inwazji na Ukrainę wypowiedział wojnę Putinowi. Ofiarą hakerów padło już wiele firm, które nie zdecydowały się zawiesić działalności w Rosji. Niewątpliwe, że niebawem ta lista się powiększy.

Od momentu wybuchu wojny w Ukrainie wiele światowych firm zdecydowało się opuścić rosyjski rynek lub tymczasowo zawiesić działalność w tym kraju. Wciąż jednak w Rosji pozostaje wiele przedsiębiorstw, które nie zdecydowały się na tak odważny krok. Przez brak podjęcia decyzji ściągnęły na siebie gniew opinii publicznej, a także hakerów.

Anonymous już jakiś czas temu dali największym firmom pozostającym w Rosji 48 godzin na zniknięcie z Rosji. W innym przypadku miały dowiedzieć się, co to znaczy zadzierać z nieuchwytnymi hakerami. Tak też się stało, a jako jedno z pierwszych przekonało się o tym Nestle. Później ofiarą cyberatywistwów padły rosyjskie strony internetowe należące do takich marek jak Auchan, Decathlon i Leroy Merlin.

Hakerzy wciąż nie ustępują. Tym razem opublikowali na Twitterze długą listę firm, które mimo wojny w Ukrainie, wciąż prowadzą interesy z Rosją. „Jakich jeszcze dowodów potrzeba tym międzynarodowym firmom, które nadal prowadzą krwawe interesy w Rosji?” – pytają retorycznie Anonumous. „Jeśli nawet po masakrze w Buczy trudno jest wam natychmiast opuścić Rosję, to łatwo będzie nam zaangażować was w kampanię #OpRussia” – zapowiadają hakerzy.

Kampania OpRussia już dała się we znaki wielu przedsiębiorstwom. Można się spodziewać, że w najbliższym czasie uprzykrzy ona życie kolejnym firmom, które uparcie pozostają w Rosji. A tych – jak pokazuje czarna lista hakerów – wciąż jest wiele.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *