Anonymous nie próżnują. Kolejne ataki na Rosję

Hakerzy z grupy Anonymous co jakiś czas przeprowadzają cyberataki uderzające w Rosję w ramach ich własnej wojny, którą wypowiedzieli reżimowi Putina. Najnowszy z nich dotyczy wycieku ponad 400 tys. maili z rosyjskich baz danych, w tym ponad 100 tys. maili z firmy działającej w przemyśle naftowym, gazowym oraz pozyskiwania drewna.

Za pośrednictwem Twittera hakerzy z grupy Anonymous pochwalili się kolejnym atakiem na rosyjskie firmy i bazy danych. Z zamieszczonego wpisu wynika, że kolektyw przejął ponad 400 tys. wiadomości e-mail, które zostały już udostępnione na platformie DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets).

Anonymous znowu w akcji

Wśród przejętych wiadomości było około 300 tys. e-maili (244 GB) z firmy Petrofort, jednego z największych biur i centrów biznesowych w Sankt Petersburgu, 100 tys. e-maili (145 GB) od firmy Aerogas, która specjalizuje się w przemyśle naftowym i gazowym, a także 37,5 tys. e-maili (35,7 GB) z firmy Forest, zajmującej się wycinką oraz produkcją drewna.

Jak widać, Anonymous dotrzymują danego słowa. W jednym ze wpisów hakerzy podkreślili, że „hakowanie będzie kontynuowane, dopóki Rosja nie zaprzestanie swojej agresji”. Do tej pory haktywiści uderzyli m.in. w marki należące do spółki holdingowej Association Familiale Mulliez (Auchan, Decathlon czy Leroy Merlin), rosyjski Bank Centralny, bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony, firmę należącą do zięcia Siergieja Ławrowa (ministra spraw zagranicznych Rosji), czy białoruskiego producenta broni.

Warto również wspomnieć o atakach przeprowadzonych przez hakerów powiązanych z Anonymous. Grupa Network Battalion 65′ (NB65) zaatakowała systemy internetowe Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej (VGTRK) i przejęła 870 GB danych, w tym listy kontaktów powiązanych z instytucją zarządzającą państwowymi stacjami telewizyjnymi i radiowymi, a hakerzy z grupy The Black Rabbit World mieli uzyskać dostęp do systemu monitoringu Kremla.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *