Anonymous nie próżnują. Kolejne ataki na Rosję

Hakerzy z grupy Anonymous co jakiś czas przeprowadzają cyberataki uderzające w Rosję w ramach ich własnej wojny, którą wypowiedzieli reżimowi Putina. Najnowszy z nich dotyczy wycieku ponad 400 tys. maili z rosyjskich baz danych, w tym ponad 100 tys. maili z firmy działającej w przemyśle naftowym, gazowym oraz pozyskiwania drewna.

Za pośrednictwem Twittera hakerzy z grupy Anonymous pochwalili się kolejnym atakiem na rosyjskie firmy i bazy danych. Z zamieszczonego wpisu wynika, że kolektyw przejął ponad 400 tys. wiadomości e-mail, które zostały już udostępnione na platformie DDoSecrets (Distributed Denial of Secrets).

Anonymous znowu w akcji

Wśród przejętych wiadomości było około 300 tys. e-maili (244 GB) z firmy Petrofort, jednego z największych biur i centrów biznesowych w Sankt Petersburgu, 100 tys. e-maili (145 GB) od firmy Aerogas, która specjalizuje się w przemyśle naftowym i gazowym, a także 37,5 tys. e-maili (35,7 GB) z firmy Forest, zajmującej się wycinką oraz produkcją drewna.

Jak widać, Anonymous dotrzymują danego słowa. W jednym ze wpisów hakerzy podkreślili, że “hakowanie będzie kontynuowane, dopóki Rosja nie zaprzestanie swojej agresji”. Do tej pory haktywiści uderzyli m.in. w marki należące do spółki holdingowej Association Familiale Mulliez (Auchan, Decathlon czy Leroy Merlin), rosyjski Bank Centralny, bazy danych rosyjskiego Ministerstwa Obrony, firmę należącą do zięcia Siergieja Ławrowa (ministra spraw zagranicznych Rosji), czy białoruskiego producenta broni.

Warto również wspomnieć o atakach przeprowadzonych przez hakerów powiązanych z Anonymous. Grupa Network Battalion 65′ (NB65) zaatakowała systemy internetowe Wszechrosyjskiej Państwowej Kompanii Telewizyjnej i Radiowej (VGTRK) i przejęła 870 GB danych, w tym listy kontaktów powiązanych z instytucją zarządzającą państwowymi stacjami telewizyjnymi i radiowymi, a hakerzy z grupy The Black Rabbit World mieli uzyskać dostęp do systemu monitoringu Kremla.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.