Anonymous przejęli rosyjski monitoring. Wyświetlają ważny komunikat do Rosjan

Kolektyw Anonymous od początku konfliktu w Ukrainie sam wypowiedział wojnę rosyjskiemu rządowi. Tym razem grupa hakerów zaatakowała rosyjski monitoring publiczny. Na ekrany wyświetlające obraz z przemysłowych kamer nałożyli wiadomość do Rosjan.

Jeden z członków kolektywu Anonymous posługujący się na Twitterze pseudonimem DepaixPorteur pochwalił się udanym przejęciem ponad 400 kamer rosyjskiego monitoringu publicznego. Jego wpis został udostępniony również przez inne konta obsługiwane przez grupę.

„Jesteśmy Anonymous. Przejęliśmy kontrolę nad ponad 400 rosyjskimi kamerami w ramach wsparcia dla Ukrainy – pisze haker, który w dalszej części wpisu wspomina o stronie internetowej, na której każdy może sprawdzić zhakowany monitoring.

„Zebraliśmy około 100 na tej stronie. To jest antypropaganda, która ma otworzyć oczy rosyjskim cywilom. Także umożliwić potencjalny rekonesans” – dodaje. Rzeczywiście po wejściu na witrynę można sprawdzić obrazy z rosyjskich kamer, na które została nałożona wiadomość.

„Putin zabija dzieci. 352 ukraińskich cywilów nie żyje. Rosjanie okłamali 200RF.com. Slava Ukraini! Zhakowany przez Anonymous” – czytamy w wiadomości wyświetlanej przez kolektyw. Warto dodać, że strona internetowa, o której wspomina członek kolektywu, została stworzona przez przedstawicieli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy. Znajdują się na niej informacje o schwytanych i zabitych żołnierzach rosyjskich w Ukrainie, od początku rosyjskiej inwazji.

Anonymous wyjaśniają również, że celem ataku na rosyjskie kamery wyłącznie rozpowszechnianie informacji wśród Rosjan i potencjalne (choć mało prawdopodobne) wykorzystanie tych kamer do rozpoznania.

„Z tego względu, że większość z tych kamer znajduje się w głębi Rosji (a niektóre w pobliżu miast granicznych Ukrainy), jest to głównie duży ruch antypropagandowy. Pracujemy jednak nad kamerami na Białorusi, Ukrainie i bliżej konfliktu ukraińskiego w Rosji, które będą w całości używane do rozpoznania przez ukraińskie wojsko. Ten materiał będzie dostępny w następnej kolejności” – zapowiada haker.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Oprogramowanie

Unia Europejska przejdzie na Linuxa? Powstaje dystrybucja EU OS

Unia Europejska może wkrótce podjąć kroki w kierunku uniezależnienia się od amerykańskiego oprogramowania. Społeczność entuzjastów pod patronatem władz UE pracuje nad projektem EU OS, który ma zastąpić system operacyjny Windows w instytucjach rządowych. Wybór padł na modyfikację dystrybucji Fedora Linux, która zostanie dostosowana do potrzeb urzędników poprzez interfejs przypominający Windows.

Bezpieczeństwo

Przełomowa kwantowa technologia generowania liczb losowych z WAT: Szczegółowa analiza i perspektywy

W dzisiejszym zaawansowanym technologicznie świecie, prawdziwie losowe liczby stanowią fundament wielu kluczowych dziedzin. Od zabezpieczania komunikacji poprzez kryptografię aż po przeprowadzanie złożonych symulacji naukowych i inżynierskich , generowanie nieprzewidywalnych sekwencji danych jest niezbędne. Losowość odgrywa również istotną rolę w grach losowych , w sektorze finansowym , gdzie zapewnia unikalność transakcji, oraz w badaniach statystycznych. W kryptografii, siła klucza szyfrującego jest bezpośrednio związana z jakością i stopniem losowości użytym do jego wygenerowania . Im wyższa entropia źródła losowego, tym trudniejszy do złamania staje się klucz. Prawdziwa losowość jest zatem kluczowym elementem zapewniającym bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni, wzmacniając algorytmy szyfrujące i chroniąc integralność przesyłanych oraz przechowywanych danych . Zapotrzebowanie na generatory liczb losowych o wysokiej jakości i nieprzewidywalności stale rośnie, co jest bezpośrednio powiązane z postępem technologicznym i coraz większym znaczeniem bezpieczeństwa informacji. Wraz z dynamicznym przenoszeniem coraz większej liczby aspektów naszego życia do sfery cyfrowej, ilość generowanych i przesyłanych danych nieustannie wzrasta. Ochrona tych danych przed nieautoryzowanym dostępem i manipulacją staje się priorytetem, a prawdziwa losowość jest nieodzownym narzędziem do skutecznego szyfrowania i zabezpieczania przed różnego rodzaju atakami.

Bezpieczeństwo

Prawdopodobnie DeepSeek Zna Twoje Sekrety: Analiza Bezpieczeństwa Danych Treningowych LLM

Prawdopodobnie DeepSeek zna Wasze sekrety oraz klucze API! Takie ostrzeżenie pojawiło się na łamach Sekurak.pl. W dynamicznie rozwijającym się świecie dużych modeli językowych (LLM), gdzie innowacje pojawiają się niemal codziennie, DeepSeek AI szybko zyskał miano znaczącego gracza, budząc zainteresowanie swoimi możliwościami i efektywnością. Jednakże, wraz z postępem technologicznym, pojawiają się również nowe wyzwania w obszarze bezpieczeństwa. Niedawne odkrycie dokonane przez badaczy z Truffle Security rzuca nowe światło na potencjalne zagrożenia związane z danymi treningowymi tych zaawansowanych modeli. Wnikliwa analiza publicznie dostępnego zbioru danych Common Crawl, wykorzystywanego do trenowania LLM, w tym DeepSeek, ujawniła obecność licznych, potencjalnie wciąż aktywnych kluczy API i haseł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *