Anonymous udostępnia 28 GB tajnych danych z Banku Centralnego Rosji

Grupa Anonymous, zgodnie z zapowiedzią, udostępniła do pobrania dane, które wykradziono z serwerów Rosyjskiego Banku Centralnego. To 35 tysięcy dokumentów do pobrania w dwóch paczkach, do których linki udostępniono na Twitterze.

Anonymous zadeklarowali niedawno, że zhakowali Bank Centralny Rosji, a dane wykradzione z serwerów zostaną udostępnione do 48 godzin. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie tak się stało – na Twitterze pojawiły się dwa linki do archiwów, które mają zawierać 35 tysięcy plików. Łącznie to 28 GB danych. Anonymous deklarowali wcześniej, można wśród nich znaleźć m.in. “tajne umowy”, na których ewentualną interpretację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Ta akcja to kolejna operacja hakerów Anonymous przeciwko Rosji, która realnie wspiera oficjalne działania polityczne i wojskowe związane z atakiem zbrojnym w Ukrainie. Wcześniej Anonymous dokonali szeregu innych ataków, w wyniku których m.in. zaburzono płynność dostaw gazu, przejęto komunikację wojskową, wykradziono dane 150 tys. użytkowników usług Yandex czy przejęto nadajnik AIS z jachtu Putina, by spreparować komunikaty, które wysyłał do publicznie dostępnych baz śledzących rejsy.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *