Anonymous udostępnia 28 GB tajnych danych z Banku Centralnego Rosji

Grupa Anonymous, zgodnie z zapowiedzią, udostępniła do pobrania dane, które wykradziono z serwerów Rosyjskiego Banku Centralnego. To 35 tysięcy dokumentów do pobrania w dwóch paczkach, do których linki udostępniono na Twitterze.

Anonymous zadeklarowali niedawno, że zhakowali Bank Centralny Rosji, a dane wykradzione z serwerów zostaną udostępnione do 48 godzin. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie tak się stało – na Twitterze pojawiły się dwa linki do archiwów, które mają zawierać 35 tysięcy plików. Łącznie to 28 GB danych. Anonymous deklarowali wcześniej, można wśród nich znaleźć m.in. “tajne umowy”, na których ewentualną interpretację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Ta akcja to kolejna operacja hakerów Anonymous przeciwko Rosji, która realnie wspiera oficjalne działania polityczne i wojskowe związane z atakiem zbrojnym w Ukrainie. Wcześniej Anonymous dokonali szeregu innych ataków, w wyniku których m.in. zaburzono płynność dostaw gazu, przejęto komunikację wojskową, wykradziono dane 150 tys. użytkowników usług Yandex czy przejęto nadajnik AIS z jachtu Putina, by spreparować komunikaty, które wysyłał do publicznie dostępnych baz śledzących rejsy.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *