Anonymous udostępnia 28 GB tajnych danych z Banku Centralnego Rosji

Grupa Anonymous, zgodnie z zapowiedzią, udostępniła do pobrania dane, które wykradziono z serwerów Rosyjskiego Banku Centralnego. To 35 tysięcy dokumentów do pobrania w dwóch paczkach, do których linki udostępniono na Twitterze.

Anonymous zadeklarowali niedawno, że zhakowali Bank Centralny Rosji, a dane wykradzione z serwerów zostaną udostępnione do 48 godzin. Wszystko wskazuje na to, że dokładnie tak się stało – na Twitterze pojawiły się dwa linki do archiwów, które mają zawierać 35 tysięcy plików. Łącznie to 28 GB danych. Anonymous deklarowali wcześniej, można wśród nich znaleźć m.in. “tajne umowy”, na których ewentualną interpretację przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Ta akcja to kolejna operacja hakerów Anonymous przeciwko Rosji, która realnie wspiera oficjalne działania polityczne i wojskowe związane z atakiem zbrojnym w Ukrainie. Wcześniej Anonymous dokonali szeregu innych ataków, w wyniku których m.in. zaburzono płynność dostaw gazu, przejęto komunikację wojskową, wykradziono dane 150 tys. użytkowników usług Yandex czy przejęto nadajnik AIS z jachtu Putina, by spreparować komunikaty, które wysyłał do publicznie dostępnych baz śledzących rejsy.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *