Anonymous wyłączyli stronę Ministerstwa Gospodarki Białorusi

Anonymous ponownie uderzyli, choć tym razem nie w Rosję, a jego najbliższego sojusznika, czyli Białoruś. Strona tamtejszego Ministerstwa Gospodarki jest niedostępna, za co odpowiadać ma właśnie najsłynniejsza grupa hakerów na świecie. Sprawdźmy szczegóły.

Anonymous pochwalili się na Twitterze odcięciem dostępu do strony Ministerstwa Gospodarki Białorusi. Przechodząc na oficjalną witrynę, otrzymujemy informację o tym, że serwis jest nieosiągalny lub nie odpowiada. Ma być to swego rodzaju kara za wpieranie Putina przez reżim Łukaszenki, który choć deklaruje, że nie bierze udziału w wojnie w Ukrainie, to wyraźnie wspiera rosyjskie wojsko.

Tego typu uderzenie ma wymiar czysto wizerunkowy. Anonymous pokazują w ten sposób, że są w stanie dosięgnąć każdej instytucji państwa zaangażowanego w konflikt trwający za naszą wschodnią granicą. Można się zresztą spodziewać, że w ciągu kilku najbliższych godzin dostęp do strony http://economy.gov.by zostanie przywrócony. Nie wiadomo natomiast, w jaki sposób Anonymous przyczynili się do odcięcia witryny od sieci. Nie przedstawili bowiem na ten temat żadnych szczegółowych danych.

Warto wspomnieć, że w ostatnim czasie Anonymous pochwaliło się też kilkoma innymi udanymi akcjami. Niedawno udostępnili e-mail firmy Rostproekt, a wcześnie wykradli również choćby dokumenty Banku Centralne Rosji czy pliki rosyjskiego regulatora Roskomnadzor.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *