Anonymous zhakowali jacht Putina. Nadali mu kurs “do piekła”

Anonymous deklarują, że złamali zabezpieczenia jachtu “Graceful” Władimira Putina, zmieniając później jego dane podróży w systemie AIS. Docelowo z publicznie dostępnych danych można było odczytać, że jacht kieruje się “do piekła”.

Grupa Anonymous, po szeregu innych działań, w tym włamaniu do baz danych Rosji, zrobiła kolejny krok bezpośrednio dotykający majątku Putina. Anonymous zadeklarowali na Twitterze, że udało im się zhakować jacht “Graceful” należący do Władimira Putina i podmienić informacje wysyłane przez jego system automatycznej identyfikacji (AIS). W aplikacjach służących śledzeniu ruchu statków można było w efekcie odczytać nieprawdziwe informacje o jachcie.

Anonymous zmienili informacje wysyłane przez AIS między innymi o lokalizacji i celu podróży. Najpierw za cel ustawiono “Anonymous”, a planowaną datę dotarcia na 1 kwietnia. Lokalizacja dostępna dzięki AIS miała natomiast wskazywać na rozbicie się jachtu o brzegi Wyspy Węży. Docelowo cel podróży jachtu Putina ustawiono na “piekło”, a wśród informacji o rejsie pojawił się znak wywoławczy “FCKPTN” – popularny hasztag na Twitterze wykorzystywany przez potępiających działania rosyjskie.

Anonymous od wielu godzin paraliżują rosyjskie strony internetowe, systemy, a nawet telewizję i dostawy gazu. Jednym z sukcesów grupy było także przechwycenie komunikacji wojskowej. Grupa Anonymous to zrzeszenie anonimowych hakerów, którzy działają według wspólnych zasad opierających się na wolności i sprawiedliwości, w tym przypadku w kontekście działania internetu. Członkowie grupy bardzo intensywnie włączyli się w działania przeciwko stronie rosyjskiej od początku konfliktu z Ukrainą.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *