Za chwilę częściowa blokada Google Play w Rosji

Sklep Google Play w Rosji lada moment nie pozwoli użytkownikom pobierać płatnych aplikacji. Google poinformował dziś twórców oprogramowania na Androida, że przez odgórne problemy z uiszczaniem opłat, na dniach działanie systemu płatności za aplikacje w Rosji zostanie wstrzymane.

W efekcie użytkownicy Androida w Rosji nie będą mieli możliwości kupowania płatnych aplikacji w Google Play, kontynuowania opłacania abonamentów ani dodatkowych usług i elementów aplikacji w ramach wewnętrznych płatności. Do ich dyspozycji pozostaną tylko darmowe programy i gry, które wciąż będą standardowo dostępne w Google Play.

Google nie podaje przy tym, jak długo potrwa to ograniczenie i nie przedstawia sprawy jako gestu istotnego z punktu widzenia nakładanych sankcji, ale raczej konieczność z uwagi na problemy z systemami płatności. Podaje natomiast, że sytuacja jest dynamiczna i zachęca deweloperów aplikacji do bieżącego sprawdzania, czy coś w tej sprawie się nie zmieniło. Ma to być możliwe na specjalnej stronie pomocy technicznej.

Google informuje twórców, że wcześniej zakupione aplikacje będą dalej działać w smartfonach użytkowników w Rosji, a abonamenty obowiązywać do końca danego okresu rozliczeniowego. Po tym czasie odnowienie płatności nie będzie już możliwe, ale Google przypomina o działającym mechanizmie odraczania płatności w Google Play, który będzie miał w tym przypadku zastosowanie. Tutaj jednak wszystko zależy od decyzji konkretnego twórcy.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *