Canonical kończy wsparcie Ubuntu dla rosyjskich przedsiębiorstw. Z powodu wojny na Ukrainie

Canonical to producent jednej z najpopularniejszych dystrybucji linuksowych Ubuntu. System ten jest oczywiście dostępny za darmo dla większości użytkowników, ale firmy płacą za wsparcie techniczne i powiązane usługi. Producent systemu zdecydował się odciąć dostęp do takich funkcji dla rosyjskich przedsiębiorstw, tłumacząc swoją decyzję agresją Rosji na Ukrainę.

Firma poinformowała, że w związku z inwazją rosyjskich wojsk na Ukrainę wysyła do swoich partnerów biznesowych z Rosji zawiadomienie o zakończeniu współpracy. Tamtejsze przedsiębiorstwa nie będą miały już dostępu do usług profesjonalnych i partnerskich kanałów. Zgodnie z informacją, zobowiązania Canonical wobec rosyjskich podmiotów nie zostaną wznowione, dopóki sankcję nałożone na Rosję nie zostaną wycofane.

Nie będzie jednak podobnych ograniczeń względem zwykłych użytkowników. Firma ma nadal udostępniać łatki bezpieczeństwa dla swojego wolnego oprogramowania, które według niej ma być istotne dla wszystkich, którzy szukają rzetelnych wiadomości ze świata. Zapowiedziano przy tym, że wszystkie dochody z rosyjskich subskrypcji zostaną przekazane na cele humanitarne dla Ukrainy.

Canonical podkreśla, że jako firma i społeczność jest zbulwersowana bezsensowną utratą życia, niszczeniem mienia i dziedzictwa narodowego, jakie mają miejsce na Ukrainie.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *