FBI zhakowane. System wiadomości wykorzystano do rozesłania spamu

Hakerom udało się włamać do systemu poczty e-mail Federalnego Biura Śledczego. Przestępcy wykorzystali go do rozesłania spamu na ponad 100 tysięcy adresów. Co ciekawe, same wiadomości wydają się być całkowicie niegroźne.

Bloomberg podaje za FBI, że system, do którego udało się dostać cyberprzestępcom, nie należy do tajnych, wewnętrznych usług agencji. Z założenia jest wykorzystywany do komunikacji e-mailowej ze społeczeństwem.

Kampania spamerska

Po włamaniu się do systemów FBI hakerzy rozesłali dziesiątki tysięcy wiadomości z konta mailowego Federalnego Biura Śledczego. W ich treści znajdowało się ostrzeżenie o możliwym cyberataku. Obecnie jednak Biuro nie jest w stanie podać żadnych bardziej szczegółowych informacji ze względu na trwające w tej sprawie śledztwo.

Konto Spamhaus, które na Twitterze donosi o swoich śledztwach związanych z kampaniami spamerskimi, zauważa ciekawostkę. Ich zdaniem wiadomości zostały rozesłane na adresy e-mail znajdujące się w systemie ARIN. Jest to amerykański rejestr numerów internetowych będący regionalnym rejestrem dla Kanady, Stanów Zjednoczonych, wybranych wysp Karaibów i Północnego Atlantyku.

Szkodliwość wiadomości

Co ważne, w wiadomości nie rozesłano żadnego złośliwego pliku, nie dołączono szkodliwego kodu i wydaje się, że jest ona niegroźna. W treści znalazło się ostrzeżenie przed cyberprzestępcą, którym miałby być ekspert ds. cyberbezpieczeństwa Vinny Troia. Specjalista prowadził śledztwo w sprawie grupy hakerskiej The Dark Overlord i prawdopodobnie stał się celem hakerów, którzy starają się go oczernić.

Serwis Bloomberg próbował się z nim skontaktować w celu uzyskania komentarza, Troia nie odpowiedział jednak na wiadomości. Federalne Biuro Śledcze wezwało zaś obywateli do zgłaszania wszystkich podejrzanych wiadomości. Nie wiadomo, czy Biuro podzieli się w przyszłości informacją, kto mógł stać za tego rodzaju kampanią.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.