Francuski sprzęt odkryty w rosyjskim dronie z lutego 2022 roku!

Ukraińskim siłom zbrojnym udało się zestrzelić drona Orłan-10, którego data produkcji przypada na luty 2022 roku, czyli miesiąc, w którym rozpoczęła się inwazja. To z jednej strony wskazuje, że Rosja niekoniecznie wykorzystuje tylko sprzęty starszej produkcji, ale też te ledwo co stworzone.

Orłan-10 z termowizyjnym czujnikiem firmy Lynred, czyli francuski sprzęt w rosyjskim dronie

24 lutego 2022 roku Rosja postanowiła rozpocząć swoją „3-dniową operację specjalną” z celem zajęcia Ukrainy. „Po naszemu” napadła suwerenny kraj dopuszczając się z miejsca licznych zbrodni wojennych. Ta wieść wstrząsnęła całym światem mimo procesu gromadzenia wojsk na granicy Ukraina-Rosja od wielu miesięcy. Chociaż mogłoby się wydawać, że państwo w zakresie uzbrojenia jest zdane tylko na siebie ze względu na różne embarga, to brudy wielu państw szybko wyszły na światło dzienne.

Powyżej możecie podejrzeć nieoficjalne i niezależne wyliczenia na temat tego, ile wyniosła cena ogółu sprzętu o przeznaczeniu wojskowym, które różne państwa wysłały Rosji. Wśród nich dominują zarówno Niemcy z prawie 122 mln euro oraz Francja z 152 mln euro. Poniżej macie przejaw tego, jak Rosja wykorzystuje francuskie sprzęty w swoich dronach Orłan-10.

Powyżej możecie obejrzeć szereg zdjęć, ukazujących proces demontażu rosyjskiego drona Orłan-10 i nagrania bezpośrednio z rozmontowywania modułu odpowiedzialnego za wizję termowizyjną. Okazuje się, że podstawą dla niego był czujnik termiczny PICO 640 drugiej generacji, którego produkcję realizuje firma Lynred właśnie z Francji.

Wnioski z tego odkrycia możecie wyciągnąć zapewne sami, ale podkreślamy, że w lutym 2022 roku powstał sam dron, a nie czujnik, którego dokładną datę produkcji z pewnością może określić sama firma.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *