Francuski sprzęt odkryty w rosyjskim dronie z lutego 2022 roku!

Ukraińskim siłom zbrojnym udało się zestrzelić drona Orłan-10, którego data produkcji przypada na luty 2022 roku, czyli miesiąc, w którym rozpoczęła się inwazja. To z jednej strony wskazuje, że Rosja niekoniecznie wykorzystuje tylko sprzęty starszej produkcji, ale też te ledwo co stworzone.

Orłan-10 z termowizyjnym czujnikiem firmy Lynred, czyli francuski sprzęt w rosyjskim dronie

24 lutego 2022 roku Rosja postanowiła rozpocząć swoją „3-dniową operację specjalną” z celem zajęcia Ukrainy. „Po naszemu” napadła suwerenny kraj dopuszczając się z miejsca licznych zbrodni wojennych. Ta wieść wstrząsnęła całym światem mimo procesu gromadzenia wojsk na granicy Ukraina-Rosja od wielu miesięcy. Chociaż mogłoby się wydawać, że państwo w zakresie uzbrojenia jest zdane tylko na siebie ze względu na różne embarga, to brudy wielu państw szybko wyszły na światło dzienne.

Powyżej możecie podejrzeć nieoficjalne i niezależne wyliczenia na temat tego, ile wyniosła cena ogółu sprzętu o przeznaczeniu wojskowym, które różne państwa wysłały Rosji. Wśród nich dominują zarówno Niemcy z prawie 122 mln euro oraz Francja z 152 mln euro. Poniżej macie przejaw tego, jak Rosja wykorzystuje francuskie sprzęty w swoich dronach Orłan-10.

Powyżej możecie obejrzeć szereg zdjęć, ukazujących proces demontażu rosyjskiego drona Orłan-10 i nagrania bezpośrednio z rozmontowywania modułu odpowiedzialnego za wizję termowizyjną. Okazuje się, że podstawą dla niego był czujnik termiczny PICO 640 drugiej generacji, którego produkcję realizuje firma Lynred właśnie z Francji.

Wnioski z tego odkrycia możecie wyciągnąć zapewne sami, ale podkreślamy, że w lutym 2022 roku powstał sam dron, a nie czujnik, którego dokładną datę produkcji z pewnością może określić sama firma.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *