RusMir – powstała strona internetowa z ofertami “wynajęcia” pokojów w Ukrainie. Ma pokazać okrucieństwo Rosjan

Sarkastyczny projekt kijowskiej agencji kreatywnej przedstawia zniszczenia w Ukrainie w formie serwisu ogłoszeniowego z mieszkaniami do wynajęcia. Projekt ma docelowo trafić do Rosjan i ma im przybliżać prawdę o wojnie.

W Rosji wciąż ma panować narracja, że inwazja na Ukrainę to tylko “operacja specjalna” mająca na celu “ratowanie ludności przed nazistami”. Od wielu tygodni Rosjanie nie mają dostępu do wielu zachodnich stron i jak pokazują dane, wielu z nich posiłkuje się aplikacjami VPN, by dowiedzieć się, co dzieje się “za murem”. Teraz powstała strona RusMir, która ma dotrzeć właśnie na rosyjski rynek, w sarkastyczny sposób pokazując krajobraz po “operacji” Rosji w Ukrainie.

RusMir to w gruncie rzeczy… serwis ogłoszeniowy, rzekomo przeznaczony do wynajmu mieszkań. Rzecz w tym, że kiedy klikniemy przycisk “Rezerwuj”, pojawi się komunikat, w którym możemy przeczytać, że właściciel był “zmuszony do opuszczenia obiektu w wyniku rosyjskiego ‘wyzwolenia'”. Strona przenosi zaś do konta na Telegramie @pravda_o_voyne_v_Ukraine.

A oto przykładowe opisy z “serwisu ogłoszeniowego”:

Wygodny dziedziniec z miejscami parkingowymi, nieoszklonymi balkonami, mocnym okapem – odprowadza dym bezpośrednio z okien na dziedziniec.

Most prowadzący do 60-tysięcznego miasta Irpen. Możesz wybrać się na spacer i zobaczyć malownicze widoki – ale trzeba patrzeć pod nogi.

Mieszkanie trzypokojowe w zamożnej okolicy, sąsiedzi nie są już głośni, można zamieszkać ze zwierzętami, jest dobrze ogrzewane przez tlące się odłamki rakiet.

Trzeba przyznać, że to dość kreatywny sposób na docieranie do Rosjan z “anty-propagandą”. Dość dużo w tym temacie zrobili m.in. hakerzy z grupy Squad303, którzy opracowali narzędzie umożliwiające wysyłanie SMS-ów do losowych Rosjan.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *