RusMir – powstała strona internetowa z ofertami “wynajęcia” pokojów w Ukrainie. Ma pokazać okrucieństwo Rosjan

Sarkastyczny projekt kijowskiej agencji kreatywnej przedstawia zniszczenia w Ukrainie w formie serwisu ogłoszeniowego z mieszkaniami do wynajęcia. Projekt ma docelowo trafić do Rosjan i ma im przybliżać prawdę o wojnie.

W Rosji wciąż ma panować narracja, że inwazja na Ukrainę to tylko “operacja specjalna” mająca na celu “ratowanie ludności przed nazistami”. Od wielu tygodni Rosjanie nie mają dostępu do wielu zachodnich stron i jak pokazują dane, wielu z nich posiłkuje się aplikacjami VPN, by dowiedzieć się, co dzieje się “za murem”. Teraz powstała strona RusMir, która ma dotrzeć właśnie na rosyjski rynek, w sarkastyczny sposób pokazując krajobraz po “operacji” Rosji w Ukrainie.

RusMir to w gruncie rzeczy… serwis ogłoszeniowy, rzekomo przeznaczony do wynajmu mieszkań. Rzecz w tym, że kiedy klikniemy przycisk “Rezerwuj”, pojawi się komunikat, w którym możemy przeczytać, że właściciel był “zmuszony do opuszczenia obiektu w wyniku rosyjskiego ‘wyzwolenia'”. Strona przenosi zaś do konta na Telegramie @pravda_o_voyne_v_Ukraine.

A oto przykładowe opisy z “serwisu ogłoszeniowego”:

Wygodny dziedziniec z miejscami parkingowymi, nieoszklonymi balkonami, mocnym okapem – odprowadza dym bezpośrednio z okien na dziedziniec.

Most prowadzący do 60-tysięcznego miasta Irpen. Możesz wybrać się na spacer i zobaczyć malownicze widoki – ale trzeba patrzeć pod nogi.

Mieszkanie trzypokojowe w zamożnej okolicy, sąsiedzi nie są już głośni, można zamieszkać ze zwierzętami, jest dobrze ogrzewane przez tlące się odłamki rakiet.

Trzeba przyznać, że to dość kreatywny sposób na docieranie do Rosjan z “anty-propagandą”. Dość dużo w tym temacie zrobili m.in. hakerzy z grupy Squad303, którzy opracowali narzędzie umożliwiające wysyłanie SMS-ów do losowych Rosjan.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *