RusMir – powstała strona internetowa z ofertami “wynajęcia” pokojów w Ukrainie. Ma pokazać okrucieństwo Rosjan

Sarkastyczny projekt kijowskiej agencji kreatywnej przedstawia zniszczenia w Ukrainie w formie serwisu ogłoszeniowego z mieszkaniami do wynajęcia. Projekt ma docelowo trafić do Rosjan i ma im przybliżać prawdę o wojnie.

W Rosji wciąż ma panować narracja, że inwazja na Ukrainę to tylko “operacja specjalna” mająca na celu “ratowanie ludności przed nazistami”. Od wielu tygodni Rosjanie nie mają dostępu do wielu zachodnich stron i jak pokazują dane, wielu z nich posiłkuje się aplikacjami VPN, by dowiedzieć się, co dzieje się “za murem”. Teraz powstała strona RusMir, która ma dotrzeć właśnie na rosyjski rynek, w sarkastyczny sposób pokazując krajobraz po “operacji” Rosji w Ukrainie.

RusMir to w gruncie rzeczy… serwis ogłoszeniowy, rzekomo przeznaczony do wynajmu mieszkań. Rzecz w tym, że kiedy klikniemy przycisk “Rezerwuj”, pojawi się komunikat, w którym możemy przeczytać, że właściciel był “zmuszony do opuszczenia obiektu w wyniku rosyjskiego ‘wyzwolenia'”. Strona przenosi zaś do konta na Telegramie @pravda_o_voyne_v_Ukraine.

A oto przykładowe opisy z “serwisu ogłoszeniowego”:

Wygodny dziedziniec z miejscami parkingowymi, nieoszklonymi balkonami, mocnym okapem – odprowadza dym bezpośrednio z okien na dziedziniec.

Most prowadzący do 60-tysięcznego miasta Irpen. Możesz wybrać się na spacer i zobaczyć malownicze widoki – ale trzeba patrzeć pod nogi.

Mieszkanie trzypokojowe w zamożnej okolicy, sąsiedzi nie są już głośni, można zamieszkać ze zwierzętami, jest dobrze ogrzewane przez tlące się odłamki rakiet.

Trzeba przyznać, że to dość kreatywny sposób na docieranie do Rosjan z “anty-propagandą”. Dość dużo w tym temacie zrobili m.in. hakerzy z grupy Squad303, którzy opracowali narzędzie umożliwiające wysyłanie SMS-ów do losowych Rosjan.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *