RusMir – powstała strona internetowa z ofertami “wynajęcia” pokojów w Ukrainie. Ma pokazać okrucieństwo Rosjan

Sarkastyczny projekt kijowskiej agencji kreatywnej przedstawia zniszczenia w Ukrainie w formie serwisu ogłoszeniowego z mieszkaniami do wynajęcia. Projekt ma docelowo trafić do Rosjan i ma im przybliżać prawdę o wojnie.

W Rosji wciąż ma panować narracja, że inwazja na Ukrainę to tylko “operacja specjalna” mająca na celu “ratowanie ludności przed nazistami”. Od wielu tygodni Rosjanie nie mają dostępu do wielu zachodnich stron i jak pokazują dane, wielu z nich posiłkuje się aplikacjami VPN, by dowiedzieć się, co dzieje się “za murem”. Teraz powstała strona RusMir, która ma dotrzeć właśnie na rosyjski rynek, w sarkastyczny sposób pokazując krajobraz po “operacji” Rosji w Ukrainie.

RusMir to w gruncie rzeczy… serwis ogłoszeniowy, rzekomo przeznaczony do wynajmu mieszkań. Rzecz w tym, że kiedy klikniemy przycisk “Rezerwuj”, pojawi się komunikat, w którym możemy przeczytać, że właściciel był “zmuszony do opuszczenia obiektu w wyniku rosyjskiego ‘wyzwolenia'”. Strona przenosi zaś do konta na Telegramie @pravda_o_voyne_v_Ukraine.

A oto przykładowe opisy z “serwisu ogłoszeniowego”:

Wygodny dziedziniec z miejscami parkingowymi, nieoszklonymi balkonami, mocnym okapem – odprowadza dym bezpośrednio z okien na dziedziniec.

Most prowadzący do 60-tysięcznego miasta Irpen. Możesz wybrać się na spacer i zobaczyć malownicze widoki – ale trzeba patrzeć pod nogi.

Mieszkanie trzypokojowe w zamożnej okolicy, sąsiedzi nie są już głośni, można zamieszkać ze zwierzętami, jest dobrze ogrzewane przez tlące się odłamki rakiet.

Trzeba przyznać, że to dość kreatywny sposób na docieranie do Rosjan z “anty-propagandą”. Dość dużo w tym temacie zrobili m.in. hakerzy z grupy Squad303, którzy opracowali narzędzie umożliwiające wysyłanie SMS-ów do losowych Rosjan.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.