Google Chrome 118 dostępny do pobrania. Usunięto poważną podatność

Google Chrome 118 jest już dostępny w formie aktualizacji i zdecydowanie nie warto z nią zwlekać. To wydanie przeglądarki to recepta na aż 20 luk bezpieczeństwa, które wykryto w ostatnim czasie. Jedna z nich została oznaczona jako krytyczna.

O szczegółach aktualizacji Google Chrome wspomina serwis Security Week. Jak się okazuje, aż 14 luk w przeglądarce zostało wykrytych przez zewnętrznych badaczy. Najpoważniejsza usunięta podatność, oznaczona kodem CVE-2023-5218, związana jest z modułem Site Isolation, który ma dbać o brak wzajemnego dostępu do danych przez strony uruchomione w Google Chrome.

Pozostałe załatane luki nie są już tak poważne. Niedopatrzenia dotyczyły między innymi trybu pełnoekranowego, nawigacji oraz obsługi pobranych plików. Wiedząc, że najnowsze wydanie Google Chrome rozwiązuje wszystkie ujawnione niedawno błędy, lepiej nie zwlekać z instalacją najnowszego wydania. Aktualizacja przeglądarki co do zasady realizowana jest automatycznie, ale proces można nieco przyspieszyć, samodzielnie wymuszając sprawdzanie aktualizacji.

By to zrobić, należy odwiedzić ustawienia Google Chrome. Na końcu listy kategorii po lewej stronie użytkownik może znaleźć zakładkę “Chrome – informacje”. Po jej kliknięciu na ekranie zostaną wyświetlone informacje o aktualnie zainstalowanym wydaniu. W tle komputer włączy wówczas sprawdzanie dostępności nowej wersji przeglądarki. Jeśli jest dostępna na serwerach – zostanie pobrana i wstępnie zainstalowana. Ostatni krok to ponowne uruchomienie Google Chrome.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *