Google Chrome 118 dostępny do pobrania. Usunięto poważną podatność

Google Chrome 118 jest już dostępny w formie aktualizacji i zdecydowanie nie warto z nią zwlekać. To wydanie przeglądarki to recepta na aż 20 luk bezpieczeństwa, które wykryto w ostatnim czasie. Jedna z nich została oznaczona jako krytyczna.

O szczegółach aktualizacji Google Chrome wspomina serwis Security Week. Jak się okazuje, aż 14 luk w przeglądarce zostało wykrytych przez zewnętrznych badaczy. Najpoważniejsza usunięta podatność, oznaczona kodem CVE-2023-5218, związana jest z modułem Site Isolation, który ma dbać o brak wzajemnego dostępu do danych przez strony uruchomione w Google Chrome.

Pozostałe załatane luki nie są już tak poważne. Niedopatrzenia dotyczyły między innymi trybu pełnoekranowego, nawigacji oraz obsługi pobranych plików. Wiedząc, że najnowsze wydanie Google Chrome rozwiązuje wszystkie ujawnione niedawno błędy, lepiej nie zwlekać z instalacją najnowszego wydania. Aktualizacja przeglądarki co do zasady realizowana jest automatycznie, ale proces można nieco przyspieszyć, samodzielnie wymuszając sprawdzanie aktualizacji.

By to zrobić, należy odwiedzić ustawienia Google Chrome. Na końcu listy kategorii po lewej stronie użytkownik może znaleźć zakładkę “Chrome – informacje”. Po jej kliknięciu na ekranie zostaną wyświetlone informacje o aktualnie zainstalowanym wydaniu. W tle komputer włączy wówczas sprawdzanie dostępności nowej wersji przeglądarki. Jeśli jest dostępna na serwerach – zostanie pobrana i wstępnie zainstalowana. Ostatni krok to ponowne uruchomienie Google Chrome.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *