Haker uruchomił dzwon w środku nocy w wiedeńskiej katedrze. Dzwonił przez 2 godziny

Jak donoszą austriackie serwisy, dzwony uruchomiły się około godziny drugiej w nocy i dzwoniły przez 20 minut.

Początkowo podejrzewano usterkę techniczną, ale jak się okazało około południa, przyczyną był atak hakerski. Atakujący uzyskał dostęp przez firewalla i wykorzystał fakt, prawdopodobnie można było uzyskać zdalny dostęp do panelu zarządzania (…) powiedział ksiądz Faber.

Zunächst hatte man einen technischen Defekt im Verdacht, doch wie sich um die Mittagszeit herausstellte, war ein Hackerangriff die Ursache. Der Angreifer habe sich Zugang über die Firewall verschafft und ausgenutzt, dass für die Fernwartung eine Internetverbindung mit der Innsbrucker Glockenfirma besteht, erzählte Dompfarrer Faber der APA.

Dzwony zostały wyłączone ręcznie, odcięty do nich dostęp z Internetu, a obecnie – wg relacji – dostęp do sterowania możliwy jest tylko przez VPNa.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Cyberwojna trwa w najlepsze – jak się bronić?

Mało kto jest ekspertem od cyberbezpieczeństwa. Większość z nas po prostu korzysta z internetu, aplikacji mobilnych, gier, programów komputerowych i usług online absolutnie nie zaprzątając sobie głowy, jak to wszystko działa. Za naszą wschodnią granicą, na Ukrainie trwa konflikt zbrojny, przeprowadzane są również cyberataki, jednak naiwnością byłoby myśleć, że my jesteśmy od nich wolni. Tak naprawdę cyberwojna trwa od dawna, a jej celem może być każdy. Jak możesz się obronić, nie będąc ekspertem od cyberbezpieczeństwa? Przygotowaliśmy przydatny zestaw porad i działań, które warto podjąć w celu ochrony własnych danych i własnego komputera.

Oprogramowanie

Zobacz co się zmieni w Ubuntu 23.04

Ubuntu 23.04 to najnowsza wersja popularnej dystrybucji Linux. Aktualizacja już niebawem trafi do użytkowników, a tymczasem spójrzmy na to, co konkretnie ze sobą przyniesie.

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *