Haker uruchomił dzwon w środku nocy w wiedeńskiej katedrze. Dzwonił przez 2 godziny

Jak donoszą austriackie serwisy, dzwony uruchomiły się około godziny drugiej w nocy i dzwoniły przez 20 minut.

Początkowo podejrzewano usterkę techniczną, ale jak się okazało około południa, przyczyną był atak hakerski. Atakujący uzyskał dostęp przez firewalla i wykorzystał fakt, prawdopodobnie można było uzyskać zdalny dostęp do panelu zarządzania (…) powiedział ksiądz Faber.

Zunächst hatte man einen technischen Defekt im Verdacht, doch wie sich um die Mittagszeit herausstellte, war ein Hackerangriff die Ursache. Der Angreifer habe sich Zugang über die Firewall verschafft und ausgenutzt, dass für die Fernwartung eine Internetverbindung mit der Innsbrucker Glockenfirma besteht, erzählte Dompfarrer Faber der APA.

Dzwony zostały wyłączone ręcznie, odcięty do nich dostęp z Internetu, a obecnie – wg relacji – dostęp do sterowania możliwy jest tylko przez VPNa.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *