Hakerzy z grupy Anonymous: przechwyciliśmy rosyjską komunikację wojskową

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali, że “przechwycili rosyjską komunikację wojskową”. Wcześniej donoszono o atakach cybernetycznych na kilka innych stron rządu Rosji i państwowych mediów.

Wojna w Ukrainie. Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali, że “przechwycili rosyjską komunikację wojskową”. Hakerzy od początku rosyjskiej agresji prowadzą cyberataki wymierzone w reżim Władimira Putina.

Agencja Reutera podała, że na zlecenie rządu Ukrainy werbowani są ochotnicy spośród ukraińskich hakerów, którzy mają pomagać chronić infrastrukturę krytyczną kraju oraz prowadzić cyberszpiegowskie misje przeciwko siłom rosyjskim.

Anonymous: przechwyciliśmy rosyjską komunikację wojskową
Jegor Auszew, współzałożyciel firmy Cyber Unit Technologies, która zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym, powiedział Reutersowi, że został poproszony o opublikowanie stosownego wezwania na forach hakerskich na wniosek wysokiego rangą urzędnika ukraińskiego ministerstwa obrony.

Jak wyjaśnił, ochotnicy zostaną podzieleni na “defensywne i ofensywne jednostki cybernetyczne”. Te pierwsze będą wykorzystywane do ochrony infrastruktury krytycznej, np. elektrowni.

W czwartek Rosja rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę inwazję wojskową na Ukrainę. Siły rosyjskie przekroczyły granice kraju z wielu kierunków. W piątek nad ranem pod ostrzałem rakietowym armii rosyjskiej znalazła się stolica kraju, Kijów.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *