Hakerzy z grupy Anonymous: przechwyciliśmy rosyjską komunikację wojskową

Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali, że “przechwycili rosyjską komunikację wojskową”. Wcześniej donoszono o atakach cybernetycznych na kilka innych stron rządu Rosji i państwowych mediów.

Wojna w Ukrainie. Hakerzy z grupy Anonymous poinformowali, że “przechwycili rosyjską komunikację wojskową”. Hakerzy od początku rosyjskiej agresji prowadzą cyberataki wymierzone w reżim Władimira Putina.

Agencja Reutera podała, że na zlecenie rządu Ukrainy werbowani są ochotnicy spośród ukraińskich hakerów, którzy mają pomagać chronić infrastrukturę krytyczną kraju oraz prowadzić cyberszpiegowskie misje przeciwko siłom rosyjskim.

Anonymous: przechwyciliśmy rosyjską komunikację wojskową
Jegor Auszew, współzałożyciel firmy Cyber Unit Technologies, która zajmuje się bezpieczeństwem cybernetycznym, powiedział Reutersowi, że został poproszony o opublikowanie stosownego wezwania na forach hakerskich na wniosek wysokiego rangą urzędnika ukraińskiego ministerstwa obrony.

Jak wyjaśnił, ochotnicy zostaną podzieleni na “defensywne i ofensywne jednostki cybernetyczne”. Te pierwsze będą wykorzystywane do ochrony infrastruktury krytycznej, np. elektrowni.

W czwartek Rosja rozpoczęła zakrojoną na szeroką skalę inwazję wojskową na Ukrainę. Siły rosyjskie przekroczyły granice kraju z wielu kierunków. W piątek nad ranem pod ostrzałem rakietowym armii rosyjskiej znalazła się stolica kraju, Kijów.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Zmiany w Gmailu. Wyszukiwarka staje się “inteligentniejsza”

Google wprowadza zmiany w swoich usługach, w tym w wyszukiwarce działającej w Gmailu. W praktyce chodzi o rozszerzenie zmian z zapowiedzi, która pojawiła się już w lipcu tego roku. Gmail będzie teraz sprawniej szukać wiadomości zależnie od poprzednich działań użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *