Anonymous nie odpuszcza. Zhakowali rosyjską telewizję państwową. Teraz pokazuje wydarzenia na Ukrainie!

Hakerzy Anonymous informują, że udało im się przejąć kontrolę nad rosyjską telewizją publiczną. Teraz na wszystkich kanałach pokazywane są relacje transmitowane przez ukraińskie media. Rosjanie mogą na nich zobaczyć, jak naprawdę wygląda agresja Putina na Ukrainę i jak giną ludzie.

Aktywiści z grupy Anonymous dokonali miażdżącego uderzenia w rosyjską telewizję publiczną i same władze kraju. Udało im się zhakować zabezpieczenia sieci telewizji publicznej i przejąć kontrolę na emisją programów. Hakerzy na wszystkich kanałach uruchomili przekaz na żywo z ukraińskich telewizji.

Rosjanie mogą teraz zobaczyć na własne oczy, jak naprawdę wygląda rosyjska agresja na Ukrainę, jak niszczony jest Kijów i jak giną niewinni ludzie. To niewątpliwie największa tego typu akcja w historii, która po prostu zrównała z ziemią propagandę serwowaną Rosjanom przez ich narodowe media.

– Rosyjskie państwowe kanały telewizyjne zostały zhakowane przez #Anonymous, aby przekazać prawdę o tym, co dzieje się w #Ukraine – napisali na swoim koncie na Twitterze aktywiści Anonymous.

Wcześniej słynna na całym świecie grupa hakerów informowała o wyłączeniu witryn Gazpromu, Kremla, Ministerstwa Obrony Rosji, banków i wielu agencji oraz pozyskaniu 200 GB tajnych danych z Tetraedr, jednej z najważniejszych firm zbrojeniowych działających na Białorusi. Obecnie zaopatruje ona żołnierzy atakujących Ukrainę.

Anonymous i PWN-Bar, oprócz masowych ataków na infrastrukturę internetową Rosji i Białorusi, ogłosili akcję #OpCyberBullyPutin. Jest ona wymierzona tylko i wyłącznie we Władimira Putina i polega na pozyskaniu poufnych informacji, które mają upokorzyć rosyjskiego władcę w całej przestrzeni światowej sieci, ale przede wszystkim, w samej Rosji, czyli wśród obywateli.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.