Anonymous nie odpuszcza. Zhakowali rosyjską telewizję państwową. Teraz pokazuje wydarzenia na Ukrainie!

Hakerzy Anonymous informują, że udało im się przejąć kontrolę nad rosyjską telewizją publiczną. Teraz na wszystkich kanałach pokazywane są relacje transmitowane przez ukraińskie media. Rosjanie mogą na nich zobaczyć, jak naprawdę wygląda agresja Putina na Ukrainę i jak giną ludzie.

Aktywiści z grupy Anonymous dokonali miażdżącego uderzenia w rosyjską telewizję publiczną i same władze kraju. Udało im się zhakować zabezpieczenia sieci telewizji publicznej i przejąć kontrolę na emisją programów. Hakerzy na wszystkich kanałach uruchomili przekaz na żywo z ukraińskich telewizji.

Rosjanie mogą teraz zobaczyć na własne oczy, jak naprawdę wygląda rosyjska agresja na Ukrainę, jak niszczony jest Kijów i jak giną niewinni ludzie. To niewątpliwie największa tego typu akcja w historii, która po prostu zrównała z ziemią propagandę serwowaną Rosjanom przez ich narodowe media.

– Rosyjskie państwowe kanały telewizyjne zostały zhakowane przez #Anonymous, aby przekazać prawdę o tym, co dzieje się w #Ukraine – napisali na swoim koncie na Twitterze aktywiści Anonymous.

Wcześniej słynna na całym świecie grupa hakerów informowała o wyłączeniu witryn Gazpromu, Kremla, Ministerstwa Obrony Rosji, banków i wielu agencji oraz pozyskaniu 200 GB tajnych danych z Tetraedr, jednej z najważniejszych firm zbrojeniowych działających na Białorusi. Obecnie zaopatruje ona żołnierzy atakujących Ukrainę.

Anonymous i PWN-Bar, oprócz masowych ataków na infrastrukturę internetową Rosji i Białorusi, ogłosili akcję #OpCyberBullyPutin. Jest ona wymierzona tylko i wyłącznie we Władimira Putina i polega na pozyskaniu poufnych informacji, które mają upokorzyć rosyjskiego władcę w całej przestrzeni światowej sieci, ale przede wszystkim, w samej Rosji, czyli wśród obywateli.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Bezpieczeństwo

Rosja przygotowuje nowy cyberatak. Polska w czołówce zagrożonych krajów

Microsoft opublikował raport związany z działaniami rosyjskich hakerów w cyberprzestrzeni, z którego wynika, że trwają przygotowania do kolejnej fali. Szczegółowy dokument opisuje między innymi trendy w technologii oraz dotychczasowe częste cele, a tutaj Polska znajduje się w ścisłej czołówce.

Inne

Twój e-PIT – jak łatwo rozliczyć podatek przez internet?

Jak rozliczyć podatek przez internet przy użyciu usługi Twój e-PIT? Jak zalogować się do e-Urzędu Skarbowego i uzyskać podgląd naszej wstępnie wypełnionej deklaracji podatkowej? Jeśli zastanawiasz się jak tego dokonać, zapraszamy do lektury poradnika, w którym krok po kroku omawiamy kluczowe funkcje e-PIT-u.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *