Hotel Marriott zhakowany. Przestępcy wykradli 20 GB danych i zrugali zabezpieczenia

Marriott International, największa na świecie międzynarodowa sieć luksusowych hoteli, padła ofiarą cyberataku. Hakerzy stojący za incydentem wykradli 20 GB danych dotyczących pracowników, a być może również gości hotelowych.

Do akcji przeprowadzonej przez zorganizowaną grupę cyberprzestępczą doszło w pierwszej połowie czerwca. Anonimowi hakerzy wyłudzili informacje od pracownika BWI Airport Marriott, co pozwoliło im następnie uzyskać dostęp do 20 GB danych – zauważa Bitdefender zajmujący się cyberbezpieczeństwem.

Z cyberprzestępcami skontaktował się portal databreaches.net, który opublikował kilka plików rzekomo skradzionych przez cyberprzestępców. Grupa hakerska zagroziła, że upubliczni pozyskane informacje, jeśli nie otrzyma stosownego okupu. Co ciekawe w przeciwieństwie do gangów ransomware nie zaszyfrowała ona danych. Marriott powiadomił o szczegółach incydentu około 300-400 osób, w tym również organy regulacyjne. Sieć hotelowa nie zamierza płacić hakerom.

Według przedstawicieli Marriotta, cyberprzestępcy przejęli niepoufne wewnętrzne pliki biznesowe. Tymczasem zgoła odmiennie zdanie mają hakerzy, którzy twierdzą, że zdobyli zastrzeżone informacje oraz dane osobowe pracowników, jak również gości hotelu. Co więcej, zdaniem napastników hotelowy gigant ma bardzo słabe systemy bezpieczeństwa IT. Przyznali, że cyberochrona Marriotta jest bardzo słaba i pokusili się nawet o stwierdzenie, że zhakowanie go było jak spacer po parku.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Bezpieczeństwo

Za sprawą ataku ransomware wyciekły medyczne dane Polaków

Do internetu wyciekły wyniki badań medycznych wykonanych przez ostatnie kilka lat w jednej z największych ogólnopolskich sieci laboratoriów medycznych, firmy ALAB. Wyciek danych jest wynikiem ataku grupy ransomware, a dane uważane są za próbkę.

Oprogramowanie

WordPress 6.4: Nowe funkcje, ulepszenia i zmiany

WordPress 6.4 to najnowsza wersja popularnego systemu zarządzania treścią, który oferuje wiele nowych funkcji, ulepszeń i zmian. Ta aktualizacja, która została zaplanowana na 7 listopada 2023 roku, wprowadza wiele interesujących nowości, które warto poznać. Poniżej przedstawiam szczegółowy artykuł na temat nowej wersji WordPress 6.4.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *