Hotel Marriott zhakowany. Przestępcy wykradli 20 GB danych i zrugali zabezpieczenia

Marriott International, największa na świecie międzynarodowa sieć luksusowych hoteli, padła ofiarą cyberataku. Hakerzy stojący za incydentem wykradli 20 GB danych dotyczących pracowników, a być może również gości hotelowych.

Do akcji przeprowadzonej przez zorganizowaną grupę cyberprzestępczą doszło w pierwszej połowie czerwca. Anonimowi hakerzy wyłudzili informacje od pracownika BWI Airport Marriott, co pozwoliło im następnie uzyskać dostęp do 20 GB danych – zauważa Bitdefender zajmujący się cyberbezpieczeństwem.

Z cyberprzestępcami skontaktował się portal databreaches.net, który opublikował kilka plików rzekomo skradzionych przez cyberprzestępców. Grupa hakerska zagroziła, że upubliczni pozyskane informacje, jeśli nie otrzyma stosownego okupu. Co ciekawe w przeciwieństwie do gangów ransomware nie zaszyfrowała ona danych. Marriott powiadomił o szczegółach incydentu około 300-400 osób, w tym również organy regulacyjne. Sieć hotelowa nie zamierza płacić hakerom.

Według przedstawicieli Marriotta, cyberprzestępcy przejęli niepoufne wewnętrzne pliki biznesowe. Tymczasem zgoła odmiennie zdanie mają hakerzy, którzy twierdzą, że zdobyli zastrzeżone informacje oraz dane osobowe pracowników, jak również gości hotelu. Co więcej, zdaniem napastników hotelowy gigant ma bardzo słabe systemy bezpieczeństwa IT. Przyznali, że cyberochrona Marriotta jest bardzo słaba i pokusili się nawet o stwierdzenie, że zhakowanie go było jak spacer po parku.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Przestępcza klika Putina zamawia SI. Wyśledzi w sieci niepożądane przez nich treści

Rosysjki regulator mediów Roskomnadzor zamówił oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji, które będzie wykrywało w sieci materiały uważane za niedozwolone. Biorąc pod uwagę podpisaną przez Władimira Putina ustawę o “fake newsach”, narzędzie będzie zapewne śledziło również treści potępiające wojnę w Ukrainie.

Mobilne

Nowości w WhatsApp. Nowa aplikacja na komputery

Po fali krytyki ze strony użytkowników WhatsApp wreszcie wypuścił zupełnie nową wersję aplikacji na Windowsa. To nie koniec – podobna zmiana czeka WhatsApp na macOS.

Bezpieczeństwo

Wielka wpadka GIOŚ. Wyciekły dane osób, które informowały o zatruciu Odry!

Serwis lwowecki.info dotarł do ciekawych informacji. Okazuje się, że prawdopodobnie wyciekły dane osób, które informowały GIOŚ o nieprawidłowościach ws. zatrucia Odry. Urzędnicy przez przypadek mieli udostępnić imiona i nazwiska, adresy zamieszkania, numery telefonu oraz maile osób zgłaszających, włącznie z treścią pisma.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.