Imitują wiadomości od Netflixa. Oszuści podszywają się pod Oponeo!

Kampanie mające na celu wyłudzenie naszych danych lub pieniędzy już od dawna są coraz bardziej wyrafinowane. Jak pokazuje najnowszy przypadek, czasami oszuści potrafią się jednak zagalopować i zamiast uwiarygodnić swoje działania – sami pokazują, że coś jest nie tak.

Serwis Sekurak przedstawił na swoim profilu na Twitterze wiadomość, jaką przyszła na ich skrzynkę mailową. Z treści mogłoby wynikać, że korespondencja dotyczy problemów z kontem Netflix. Nic jednak bardziej mylnego.

Sfabrykowane wiadomości

Sekurak słusznie zwraca uwagę na adres email z którego miano wysłać wiadomość. Uwagę każdej osoby, która mogła ją dostać powinien zwrócić mail należący do serwisu Oponeo. To zaś powinno dać do myślenia, zanim zdecydujemy się kliknąć w jakikolwiek link, jaki mógł zostać w niej podany.

Ponieważ wszelkie wiadomości o problemach z kontem Netflix są wysyłane z adresu założonego w domenie platformy streamingowej, z góry można założyć, że mamy tutaj do czynienia z kampanią rozsyłaną przez oszustów. Prawdopodobnie, z bliżej nieokreślonego powodu, przestępcy rozesłali setki maili za pomocą źle wybranego maila. Nie powinno to jednak zmniejszać naszej czujności.

Kroki dla zachowania bezpieczeństwa

W przypadku otrzymania wyżej przedstawionego maila, użytkownicy powinni od razu go usunąć. Pod żadnym pozorem nie powinno się klikać w żadne łącza, jakie znalazły się w treści wiadomości. Zachowajmy ostrożność także względem ewentualnych załączników – nie pobierajmy i nie otwierajmy ich. Możliwe jest także otrzymanie podobnych wiadomości wysłanych z innego adresu email, dlatego zawsze sprawdzajmy, kto jest nadawcą i czy faktycznie mail został wysłany przez Netflixa.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *