Już ponad 5 miliardów ludzi używa Internetu!

Kolejna bariera komunikacyjna została przekroczona – według najnowszych danych aż pięć miliardów osób ma już dostęp do sieci.

Jak wynika z nowego raportu Digital 2022 April Global Statshot, ponad 5 miliardów ludzi na całym świecie korzysta z dostępu do sieci. Innymi słowy aż 63 proc. całej populacji człowieka na naszej planecie korzysta z internetu. Statystyk w raporcie, w kontekście użytkowania sieci jest więcej: według liczb na Ziemi żyje obecnie 7,93 mld ludzi, z czego 57 proc. zamieszkuje obszary zurbanizowane. Aż 5,32 mld osób korzysta z telefonu komórkowego. Z kolei wśród tychże na pięć urządzeń aż cztery to smartfony.

Liczba internautów przekroczyła już pięć miliardów, zaś w samych mediach społecznościowych jest to 4,65 mld osób na całym świecie. Oznacza to, że aż 58,7 proc. ludzkości korzysta z mediów społecznościowych. Jak rozkłada się liczba internautów od momentu wprowadzania sieci globalnej, możecie zobaczyć na poniższej infografice. Jak widać, od początku lat 90. i mniej niż czterech milionów osób w trzy dekady przekroczyliśmy pięć miliardów…

Jeśli chodzi o sprawy związane z internetem, to największym wydarzeniem ostatnich dni jest oczywiście przejęcie Twittera przez Elona Muska. To już oficjalne – i to niespełna dwa tygodnie po złożeniu wstępnej oferty. Z kolei YouTube w dwa miesiące stracił ponad 20 proc. twórców z Rosji, zaś w przypadku TikToka odnotowano jeszcze większe spadki.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *