Już ponad 5 miliardów ludzi używa Internetu!

Kolejna bariera komunikacyjna została przekroczona – według najnowszych danych aż pięć miliardów osób ma już dostęp do sieci.

Jak wynika z nowego raportu Digital 2022 April Global Statshot, ponad 5 miliardów ludzi na całym świecie korzysta z dostępu do sieci. Innymi słowy aż 63 proc. całej populacji człowieka na naszej planecie korzysta z internetu. Statystyk w raporcie, w kontekście użytkowania sieci jest więcej: według liczb na Ziemi żyje obecnie 7,93 mld ludzi, z czego 57 proc. zamieszkuje obszary zurbanizowane. Aż 5,32 mld osób korzysta z telefonu komórkowego. Z kolei wśród tychże na pięć urządzeń aż cztery to smartfony.

Liczba internautów przekroczyła już pięć miliardów, zaś w samych mediach społecznościowych jest to 4,65 mld osób na całym świecie. Oznacza to, że aż 58,7 proc. ludzkości korzysta z mediów społecznościowych. Jak rozkłada się liczba internautów od momentu wprowadzania sieci globalnej, możecie zobaczyć na poniższej infografice. Jak widać, od początku lat 90. i mniej niż czterech milionów osób w trzy dekady przekroczyliśmy pięć miliardów…

Jeśli chodzi o sprawy związane z internetem, to największym wydarzeniem ostatnich dni jest oczywiście przejęcie Twittera przez Elona Muska. To już oficjalne – i to niespełna dwa tygodnie po złożeniu wstępnej oferty. Z kolei YouTube w dwa miesiące stracił ponad 20 proc. twórców z Rosji, zaś w przypadku TikToka odnotowano jeszcze większe spadki.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *