Już ponad 5 miliardów ludzi używa Internetu!

Kolejna bariera komunikacyjna została przekroczona – według najnowszych danych aż pięć miliardów osób ma już dostęp do sieci.

Jak wynika z nowego raportu Digital 2022 April Global Statshot, ponad 5 miliardów ludzi na całym świecie korzysta z dostępu do sieci. Innymi słowy aż 63 proc. całej populacji człowieka na naszej planecie korzysta z internetu. Statystyk w raporcie, w kontekście użytkowania sieci jest więcej: według liczb na Ziemi żyje obecnie 7,93 mld ludzi, z czego 57 proc. zamieszkuje obszary zurbanizowane. Aż 5,32 mld osób korzysta z telefonu komórkowego. Z kolei wśród tychże na pięć urządzeń aż cztery to smartfony.

Liczba internautów przekroczyła już pięć miliardów, zaś w samych mediach społecznościowych jest to 4,65 mld osób na całym świecie. Oznacza to, że aż 58,7 proc. ludzkości korzysta z mediów społecznościowych. Jak rozkłada się liczba internautów od momentu wprowadzania sieci globalnej, możecie zobaczyć na poniższej infografice. Jak widać, od początku lat 90. i mniej niż czterech milionów osób w trzy dekady przekroczyliśmy pięć miliardów…

Jeśli chodzi o sprawy związane z internetem, to największym wydarzeniem ostatnich dni jest oczywiście przejęcie Twittera przez Elona Muska. To już oficjalne – i to niespełna dwa tygodnie po złożeniu wstępnej oferty. Z kolei YouTube w dwa miesiące stracił ponad 20 proc. twórców z Rosji, zaś w przypadku TikToka odnotowano jeszcze większe spadki.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *