USA oferują nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów za informacje o 6 rosyjskich hakerach wojskowych

Rząd USA ogłosił we wtorek , że przeznaczy kwotę do 10 milionów dolarów nagród za informacje o sześciu hakerach związanych z rosyjskim wywiadem wojskowym.

„Osoby te uczestniczyły w złośliwych działaniach cybernetycznych w imieniu rosyjskiego rządu przeciwko infrastrukturze krytycznej USA, z naruszeniem ustawy o oszustwach i nadużyciach komputerowych” – powiedział Departament Stanu.

Wszystkich sześciu rosyjskich oficerów należy do zaawansowanej grupy trwałego zagrożenia o nazwie Sandworm (znanej również jako Miś Voodoo lub Żelazny Wiking), która działa od co najmniej 2008 r., skupiając się na atakowaniu podmiotów na Ukrainie w celu ustanowienia nielegalnej , długoterminowej obecności – w celu wydobywania wysoce wrażliwych danych.

Hakerzy, będący funkcjonariuszami Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej ( GRU ), to:

15 października 2020 r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył wyżej wymienionych funkcjonariuszy o przeprowadzanie destrukcyjnych ataków złośliwego oprogramowania w celu zakłócenia i destabilizacji innych narodów oraz spowodowania strat pieniężnych, oskarżając ich o spisek w celu popełnienia oszustwa związanego z telewizją i kradzieży tożsamości.

W ramach inicjatywy Rewards of Justice utworzyło witrynę Tor pod adresem „he5dybnt7sr6cm32xt77pazmtm65flqy6irivtflruqfc5ep7eiodiad.onion”, na której można anonimowo przesyłać wskazówki dotyczące tych cyberprzestępców lub udostępniać informacje za pośrednictwem Signal, Telegram lub WhatsApp.

Kolektyw Sandworm został ostatnio przypisany do zneutralizowanego, zaawansowanego szkodliwego oprogramowania botnetowego o nazwie Cyclops Blink , które usidlało podłączone do Internetu zapory sieciowe i routery firm WatchGuard i ASUS.

Inne niedawne działania hakerskie związane z grupą obejmują rozmieszczenie ulepszonej wersji złośliwego oprogramowania Industroyer na podstacje elektryczne wysokiego napięcia na Ukrainie podczas trwającej inwazji.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *