USA oferują nagrodę w wysokości 10 milionów dolarów za informacje o 6 rosyjskich hakerach wojskowych

Rząd USA ogłosił we wtorek , że przeznaczy kwotę do 10 milionów dolarów nagród za informacje o sześciu hakerach związanych z rosyjskim wywiadem wojskowym.

„Osoby te uczestniczyły w złośliwych działaniach cybernetycznych w imieniu rosyjskiego rządu przeciwko infrastrukturze krytycznej USA, z naruszeniem ustawy o oszustwach i nadużyciach komputerowych” – powiedział Departament Stanu.

Wszystkich sześciu rosyjskich oficerów należy do zaawansowanej grupy trwałego zagrożenia o nazwie Sandworm (znanej również jako Miś Voodoo lub Żelazny Wiking), która działa od co najmniej 2008 r., skupiając się na atakowaniu podmiotów na Ukrainie w celu ustanowienia nielegalnej , długoterminowej obecności – w celu wydobywania wysoce wrażliwych danych.

Hakerzy, będący funkcjonariuszami Głównego Zarządu Wywiadu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej ( GRU ), to:

15 października 2020 r. Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych oskarżył wyżej wymienionych funkcjonariuszy o przeprowadzanie destrukcyjnych ataków złośliwego oprogramowania w celu zakłócenia i destabilizacji innych narodów oraz spowodowania strat pieniężnych, oskarżając ich o spisek w celu popełnienia oszustwa związanego z telewizją i kradzieży tożsamości.

W ramach inicjatywy Rewards of Justice utworzyło witrynę Tor pod adresem „he5dybnt7sr6cm32xt77pazmtm65flqy6irivtflruqfc5ep7eiodiad.onion”, na której można anonimowo przesyłać wskazówki dotyczące tych cyberprzestępców lub udostępniać informacje za pośrednictwem Signal, Telegram lub WhatsApp.

Kolektyw Sandworm został ostatnio przypisany do zneutralizowanego, zaawansowanego szkodliwego oprogramowania botnetowego o nazwie Cyclops Blink , które usidlało podłączone do Internetu zapory sieciowe i routery firm WatchGuard i ASUS.

Inne niedawne działania hakerskie związane z grupą obejmują rozmieszczenie ulepszonej wersji złośliwego oprogramowania Industroyer na podstacje elektryczne wysokiego napięcia na Ukrainie podczas trwającej inwazji.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Kolejna fala oszustw ,,na PGE”

SMS od PGE z informacją o zaplanowanym odłączeniu energii elektrycznej to popularna metoda cyberprzestępców. Oszuści, podszywając się pod Polską Grupę Energetyczną, chcą podstępem pozyskać nasze dane. Cel jest jeden.

Militaria

Alrosa – symbol rosyjskiej floty wraca na morze

Jedyny w swoim rodzaju rosyjski okręt podwodny o nazwie “Alrosa” powrócił na morze. Po modernizacji i zainstalowaniu nowego uzbrojenia ma być głównym elementem floty biorącej udział w agresji na Ukrainę. Rosjanie chwalą się, że jest w stanie zastąpić sześć okrętów. Dlaczego jest tak wyjątkowy?

Bezpieczeństwo

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa

Blisko 66 000 złotych straciła 55- letnia mieszkanka Staszowa w wyniku oszustwa. Kobieta była przekonana, że odebrała połączenie od pracownika banku, a kolejno od stołecznego policjanta. Otworzyła przesłany za pomocą komunikatora link, i to wystarczyło, aby w efekcie końcowym oszuści wypłacili z jej rachunku bankowego zgromadzone środki oraz zaciągnęli pożyczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.