Klienci PKO Bank Polski celem nowego ataku. Uwaga na fałszywe maile!

Oszuści ruszyli z nową kampanią, którą wycelowano w klientów jednego z polskich banków. Cyberprzestępcy wysyłają nieprawdziwe wiadomości, w których znajduje się załącznik. Tam ukrywa się złośliwe oprogramowanie, którym hakerzy chcą zainfekować urządzenia nieświadomych niebezpieczeństwa ofiar.

O nowym zagrożeniu raportuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. Tym razem na celowniku cyberprzestępców są klienci banku PKO Bank Polski, którzy otrzymują nieprawdziwe wiadomości z podziękowaniem. Tak naprawdę jest to groźna pułapka.

Wspomniana wiadomość jest wysyłana ze skrzynki polisy.sme@pkobp.pl. Znajdziemy w niej krótką informację z podziękowaniem za przesłanie dokumentów. Hakerzy dołączyli załącznik z rozszerzeniem .rar. Pod żadnym pozorem nie powinniście go otwierać, bo to może naprawdę źle się skończyć.

Spakowane archiwum skrywa złośliwe oprogramowanie, którego instalacja na urządzeniu może przynieść wielkie szkody. Jeśli dostaliście podobną wiadomość, to powinniście ją po prostu skasować. Pamiętajcie również, aby zachować czujność i nie otwierać załączników z podejrzanych maili. Może to mieć naprawdę przykre konsekwencje. Warto dodać, że ataki wycelowane w klientów PKO Banku Polskiego w przeszłości miały miejsce nie raz.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *