Klienci PKO Bank Polski celem nowego ataku. Uwaga na fałszywe maile!

Oszuści ruszyli z nową kampanią, którą wycelowano w klientów jednego z polskich banków. Cyberprzestępcy wysyłają nieprawdziwe wiadomości, w których znajduje się załącznik. Tam ukrywa się złośliwe oprogramowanie, którym hakerzy chcą zainfekować urządzenia nieświadomych niebezpieczeństwa ofiar.

O nowym zagrożeniu raportuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. Tym razem na celowniku cyberprzestępców są klienci banku PKO Bank Polski, którzy otrzymują nieprawdziwe wiadomości z podziękowaniem. Tak naprawdę jest to groźna pułapka.

Wspomniana wiadomość jest wysyłana ze skrzynki polisy.sme@pkobp.pl. Znajdziemy w niej krótką informację z podziękowaniem za przesłanie dokumentów. Hakerzy dołączyli załącznik z rozszerzeniem .rar. Pod żadnym pozorem nie powinniście go otwierać, bo to może naprawdę źle się skończyć.

Spakowane archiwum skrywa złośliwe oprogramowanie, którego instalacja na urządzeniu może przynieść wielkie szkody. Jeśli dostaliście podobną wiadomość, to powinniście ją po prostu skasować. Pamiętajcie również, aby zachować czujność i nie otwierać załączników z podejrzanych maili. Może to mieć naprawdę przykre konsekwencje. Warto dodać, że ataki wycelowane w klientów PKO Banku Polskiego w przeszłości miały miejsce nie raz.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *