Klienci PKO Bank Polski celem nowego ataku. Uwaga na fałszywe maile!

Oszuści ruszyli z nową kampanią, którą wycelowano w klientów jednego z polskich banków. Cyberprzestępcy wysyłają nieprawdziwe wiadomości, w których znajduje się załącznik. Tam ukrywa się złośliwe oprogramowanie, którym hakerzy chcą zainfekować urządzenia nieświadomych niebezpieczeństwa ofiar.

O nowym zagrożeniu raportuje Zespół Reagowania na Incydenty Bezpieczeństwa Komputerowego polskiego sektora finansowego. Tym razem na celowniku cyberprzestępców są klienci banku PKO Bank Polski, którzy otrzymują nieprawdziwe wiadomości z podziękowaniem. Tak naprawdę jest to groźna pułapka.

Wspomniana wiadomość jest wysyłana ze skrzynki polisy.sme@pkobp.pl. Znajdziemy w niej krótką informację z podziękowaniem za przesłanie dokumentów. Hakerzy dołączyli załącznik z rozszerzeniem .rar. Pod żadnym pozorem nie powinniście go otwierać, bo to może naprawdę źle się skończyć.

Spakowane archiwum skrywa złośliwe oprogramowanie, którego instalacja na urządzeniu może przynieść wielkie szkody. Jeśli dostaliście podobną wiadomość, to powinniście ją po prostu skasować. Pamiętajcie również, aby zachować czujność i nie otwierać załączników z podejrzanych maili. Może to mieć naprawdę przykre konsekwencje. Warto dodać, że ataki wycelowane w klientów PKO Banku Polskiego w przeszłości miały miejsce nie raz.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Google Maps. Są też zmiany w wyszukiwarce

Google zaprezentował kilka nowych funkcji, które w najbliższym czasie trafią do wyszukiwarki oraz Map. Nowości pomogą łatwiej i szybciej docierać do wyszukiwanych informacji, a w przypadku Google Maps – analizować sytuację, jaką można zastać w miejscu docelowym podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.