Kolejna akcja Anonymous. Zaatakowali rosyjską wojskową radiostację numeryczną UVB-76

Grupa haktywistów Anonymous kontynuuje cyberwojnę przeciwko Władimirowi Putinowi. Tym razem hakerzy zagłuszyli sygnały nadawane przez rosyjską militarną radiostację.

Z wpisu opublikowanego na oficjalnym koncie Anonymous na Twitterze wynika, że hakerzy zagłuszyli sygnały na częstotliwości 4625 kHz. Na nagraniu przedstawiającym dźwięki przepuszczone przez analizę widmową ukazuje się słynna maska Guya Fawkesa – znak rozpoznawczy międzynarodowego kolektywu haktywistów.

Należy zwrócić uwagę, że na częstotliwościach podanych przez Anonymous nadaje zagadkowa rosyjska stacja numeryczna fal krótkich UVB-76, nazywana “radiem-duchem”. Według zwolenników teorii spiskowych jest ona powiązana z tzw. Systemem “Martwej Ręki”, który w przypadku zaniku komunikatów i braku reakcji ze strony człowieka ma automatycznie odpalić ładunki nuklearne.

Co ciekawe, w styczniu br. UVB-76 również nadawała nieoczekiwane sygnały, które mogły świadczyć o cyberataku. 

Warto wspomnieć, że wcześniej grupa Anonymous miała też przechwycić rosyjskie komunikaty wojskowe. Grupa nie podała szczegółów tej akcji, ale z ich wpisu wynikało, że komunikacja militarna odbywała się na częstotliwości 4220 KHz USB.

Obecnie radiostacja 4625 kHz nadaje alfabetem Morse`a prawdopodobnie sygnał usterki lub ucieczki na inną częstotliwość co jest dobrą nowiną.

Sygnał świadczący o awarii lub o ucieczce na inną częstotliwość – jak widać w roku 2022 nadają nieszyfrowanym Morse`m

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Linux

Fedora Linux 40 została oficjalnie wydana

Fedora 40 i różne odmiany tej dystrybucji Linuksa są już oficjalnie dostępne i można je pobrać ze strony Fedora Project. Główną nowością jest aktualizacja pulpitu GNOME 46; wersja KDE przełącza się również na KDE Plasma 6.

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *