Kolejna akcja Anonymous. Zaatakowali rosyjską wojskową radiostację numeryczną UVB-76

Grupa haktywistów Anonymous kontynuuje cyberwojnę przeciwko Władimirowi Putinowi. Tym razem hakerzy zagłuszyli sygnały nadawane przez rosyjską militarną radiostację.

Z wpisu opublikowanego na oficjalnym koncie Anonymous na Twitterze wynika, że hakerzy zagłuszyli sygnały na częstotliwości 4625 kHz. Na nagraniu przedstawiającym dźwięki przepuszczone przez analizę widmową ukazuje się słynna maska Guya Fawkesa – znak rozpoznawczy międzynarodowego kolektywu haktywistów.

Należy zwrócić uwagę, że na częstotliwościach podanych przez Anonymous nadaje zagadkowa rosyjska stacja numeryczna fal krótkich UVB-76, nazywana “radiem-duchem”. Według zwolenników teorii spiskowych jest ona powiązana z tzw. Systemem “Martwej Ręki”, który w przypadku zaniku komunikatów i braku reakcji ze strony człowieka ma automatycznie odpalić ładunki nuklearne.

Co ciekawe, w styczniu br. UVB-76 również nadawała nieoczekiwane sygnały, które mogły świadczyć o cyberataku. 

Warto wspomnieć, że wcześniej grupa Anonymous miała też przechwycić rosyjskie komunikaty wojskowe. Grupa nie podała szczegółów tej akcji, ale z ich wpisu wynikało, że komunikacja militarna odbywała się na częstotliwości 4220 KHz USB.

Obecnie radiostacja 4625 kHz nadaje alfabetem Morse`a prawdopodobnie sygnał usterki lub ucieczki na inną częstotliwość co jest dobrą nowiną.

Sygnał świadczący o awarii lub o ucieczce na inną częstotliwość – jak widać w roku 2022 nadają nieszyfrowanym Morse`m

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Android 15 wreszcie wydany! Oto główne nowości

Google wystartował z procesem aktualizacyjnym do Androida 15 dokładnie 63 dni po premierze smartfonów z linii Pixel 9 oraz 42 dni po upublicznieniu kodu źródłowego. Tak długiego poślizgu nie było jeszcze nigdy, ale można mieć nadzieję, że oprogramowanie przynajmniej zostało solidnie doszlifowane. Sam spędziłem z nim już kilkanaście godzin (wkrótce pierwsze wrażenia) i póki co nie uświadczyłem żadnych błędów.

Oprogramowanie

Premiera Ubuntu 24.10. Mnóstwo nowości i usprawnień

Premiera Ubuntu 24.10 „Oracular Oriole” jest już za nami. Najpopularniejsza spośród linuksowych dystrybucji doczekała się nowej wersji, przynoszącej ze sobą usprawnienia zarówno w kontekście działania, jak i wyglądu. To okrągłe, 40. wydanie – w sam raz na 20. urodziny.

Oprogramowanie

Kompilator JIT w PHP. Czy to szansa na przyspieszenie stron i sklepów?

PHP jako język interpretowany od dawna zmagał się z trudnym zadaniem poprawy swojej wydajności, szczególnie na tle konkurencyjnych języków programowania używanych w rozwiązaniach webowych. Pośród tego co nowe w PHP 8 na szczególną uwagę zasługuje kompilator JIT, który zdecydowano się oficjalnie dołączyć do najnowszej wersji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *