Kolejny tweet Anonymous po polsku. Zwrócili uwagę na dym nad rosyjską ambasadą

Niedawno nad rosyjską ambasadą w Polsce zaczął się unosić dym, co nastąpiło przed decyzją o wydaleniu 45 dyplomatów i co jednocześnie wzbudziło niemałą dyskusję w sieci. Na sytuację zwróciła uwagę nawet grupa Anonymous, publikując stosowne zdjęcie na swoim Twitterze.

We wtorkowy wieczór nad rosyjską ambasadą zaczął się unosić ciemny, bardzo wyraźny dym. Z jednej strony mogłoby to wyglądać jak pożar, ale rozprzestrzeniający się ogień nie był widoczny. Na sytuację zwróciła uwagę grupa Anonymous i co ciekawe, zrobiła to w języku polskim.

Dym nastąpił na krótko przed decyzją o wydaleniu 45 rosyjskich dyplomatów. Co oznaczał? Jasnej odpowiedzi na to brak, natomiast zwraca się uwagę na to, iż mogła być to kolejna prowokacja rosyjska, która miała na celu wywołanie spekulacji dot. tego, czy ambasada pali tajne dokumenty. Jeśli taki był cel, to prowokacja się udała, bo w sieci nie brakowało głosów wybrzmiewających właśnie w ten sposób.

W rzeczywistości w ambasadzie nie są przechowywane żadne istotne dokumenty, a te, które są, niszczy się chemicznie w ciągu kilkudziesięciu sekund. Fakt ten może oznaczać, iż był to celowy ruch jako odpowiedź na to, co ma się wydarzyć w ciągu kilkudziesięciu godzin (wydalenie 45 dyplomatów z terenu Polski).

To nie pierwszy raz, kiedy grupa Anonymous wydaje komunikat w naszym języku. Wcześniej miało to miejsce chociażby 1 marca, kiedy to ostrzegano przed dezinformacją.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *