Kolejny tweet Anonymous po polsku. Zwrócili uwagę na dym nad rosyjską ambasadą

Niedawno nad rosyjską ambasadą w Polsce zaczął się unosić dym, co nastąpiło przed decyzją o wydaleniu 45 dyplomatów i co jednocześnie wzbudziło niemałą dyskusję w sieci. Na sytuację zwróciła uwagę nawet grupa Anonymous, publikując stosowne zdjęcie na swoim Twitterze.

We wtorkowy wieczór nad rosyjską ambasadą zaczął się unosić ciemny, bardzo wyraźny dym. Z jednej strony mogłoby to wyglądać jak pożar, ale rozprzestrzeniający się ogień nie był widoczny. Na sytuację zwróciła uwagę grupa Anonymous i co ciekawe, zrobiła to w języku polskim.

Dym nastąpił na krótko przed decyzją o wydaleniu 45 rosyjskich dyplomatów. Co oznaczał? Jasnej odpowiedzi na to brak, natomiast zwraca się uwagę na to, iż mogła być to kolejna prowokacja rosyjska, która miała na celu wywołanie spekulacji dot. tego, czy ambasada pali tajne dokumenty. Jeśli taki był cel, to prowokacja się udała, bo w sieci nie brakowało głosów wybrzmiewających właśnie w ten sposób.

W rzeczywistości w ambasadzie nie są przechowywane żadne istotne dokumenty, a te, które są, niszczy się chemicznie w ciągu kilkudziesięciu sekund. Fakt ten może oznaczać, iż był to celowy ruch jako odpowiedź na to, co ma się wydarzyć w ciągu kilkudziesięciu godzin (wydalenie 45 dyplomatów z terenu Polski).

To nie pierwszy raz, kiedy grupa Anonymous wydaje komunikat w naszym języku. Wcześniej miało to miejsce chociażby 1 marca, kiedy to ostrzegano przed dezinformacją.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Militaria

Wyrzutnie rakietowe HIMARS już w Ukrainie. Zobacz je w akcji!

Jak poinformował ukraiński rząd, pierwsze systemy artylerii rakietowej HIMARS są już w rękach ukraińskich żołnierzy. Broń trafiła tam w ramach pomocy wojskowej Stanów Zjednoczonych i w sieci pojawiło się już nagranie rzekomo prezentujące je w akcji.

Mobilne

Aplikacje, które pomogą uniknąć mandatu podczas wakacji. Poznaj je!

Zbliżające się wakacje wiążą się z wyjazdami, a wiele osób decyduje się na podróż własnym autem. Warto jednak mieć na uwadzę, że rok 2022 stoi pod znakiem podwyżek i dotyczy to również kar za przekroczenie prędkości na polskich drogach. O “mandatach grozy” z pewnością usłyszymy tego lata wielokrotnie, a dzięki tym aplikacjom kierowcy z wyprzedzeniem dostaną informację o najbliższych fotoradarach.

Oprogramowanie

W jakim stopniu przeglądarki są dziś zgodne ze standardem HTML?

Dyskusje na temat zgodności przeglądarek z HTML5 całkowicie ucichły. Wróciliśmy do sytuacji sprzed dwóch dekad, gdy rozpatrywano jedynie zgodność stron z przeglądarką, a nie standardem. Czyżby wszyscy byli już zgodni z HTML5?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.