Kolejny tweet Anonymous po polsku. Zwrócili uwagę na dym nad rosyjską ambasadą

Niedawno nad rosyjską ambasadą w Polsce zaczął się unosić dym, co nastąpiło przed decyzją o wydaleniu 45 dyplomatów i co jednocześnie wzbudziło niemałą dyskusję w sieci. Na sytuację zwróciła uwagę nawet grupa Anonymous, publikując stosowne zdjęcie na swoim Twitterze.

We wtorkowy wieczór nad rosyjską ambasadą zaczął się unosić ciemny, bardzo wyraźny dym. Z jednej strony mogłoby to wyglądać jak pożar, ale rozprzestrzeniający się ogień nie był widoczny. Na sytuację zwróciła uwagę grupa Anonymous i co ciekawe, zrobiła to w języku polskim.

Dym nastąpił na krótko przed decyzją o wydaleniu 45 rosyjskich dyplomatów. Co oznaczał? Jasnej odpowiedzi na to brak, natomiast zwraca się uwagę na to, iż mogła być to kolejna prowokacja rosyjska, która miała na celu wywołanie spekulacji dot. tego, czy ambasada pali tajne dokumenty. Jeśli taki był cel, to prowokacja się udała, bo w sieci nie brakowało głosów wybrzmiewających właśnie w ten sposób.

W rzeczywistości w ambasadzie nie są przechowywane żadne istotne dokumenty, a te, które są, niszczy się chemicznie w ciągu kilkudziesięciu sekund. Fakt ten może oznaczać, iż był to celowy ruch jako odpowiedź na to, co ma się wydarzyć w ciągu kilkudziesięciu godzin (wydalenie 45 dyplomatów z terenu Polski).

To nie pierwszy raz, kiedy grupa Anonymous wydaje komunikat w naszym języku. Wcześniej miało to miejsce chociażby 1 marca, kiedy to ostrzegano przed dezinformacją.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Bezpieczeństwo

Każdy smartfon można podsłuchać. Wystarczy sprytny trik z akcelerometrem

Ataki bocznokanałowe to fascynująca sprawa. Przyznajcie, pomysły takie jak wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej wentylatorów komputera do przesyłania danych alfabetem Morse’a robią wrażenie. Oto kolejny z nich. Nie mniej zaskakujący, za to potencjalnie niebezpieczny, bo pozwala napastnikowi podsłuchiwać rozmowy. W pewnym sensie.

Oprogramowanie

Programiści wolą Linuksa od Maca. Dlaczego?

Linux wygrywa z systemem macOS wśród programistów. Kodowanie to jedno z tych zastosowań, wśród których „Pingwinek” odgrywa naprawdę dużą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *