Kolejny tweet Anonymous po polsku. Zwrócili uwagę na dym nad rosyjską ambasadą

Niedawno nad rosyjską ambasadą w Polsce zaczął się unosić dym, co nastąpiło przed decyzją o wydaleniu 45 dyplomatów i co jednocześnie wzbudziło niemałą dyskusję w sieci. Na sytuację zwróciła uwagę nawet grupa Anonymous, publikując stosowne zdjęcie na swoim Twitterze.

We wtorkowy wieczór nad rosyjską ambasadą zaczął się unosić ciemny, bardzo wyraźny dym. Z jednej strony mogłoby to wyglądać jak pożar, ale rozprzestrzeniający się ogień nie był widoczny. Na sytuację zwróciła uwagę grupa Anonymous i co ciekawe, zrobiła to w języku polskim.

Dym nastąpił na krótko przed decyzją o wydaleniu 45 rosyjskich dyplomatów. Co oznaczał? Jasnej odpowiedzi na to brak, natomiast zwraca się uwagę na to, iż mogła być to kolejna prowokacja rosyjska, która miała na celu wywołanie spekulacji dot. tego, czy ambasada pali tajne dokumenty. Jeśli taki był cel, to prowokacja się udała, bo w sieci nie brakowało głosów wybrzmiewających właśnie w ten sposób.

W rzeczywistości w ambasadzie nie są przechowywane żadne istotne dokumenty, a te, które są, niszczy się chemicznie w ciągu kilkudziesięciu sekund. Fakt ten może oznaczać, iż był to celowy ruch jako odpowiedź na to, co ma się wydarzyć w ciągu kilkudziesięciu godzin (wydalenie 45 dyplomatów z terenu Polski).

To nie pierwszy raz, kiedy grupa Anonymous wydaje komunikat w naszym języku. Wcześniej miało to miejsce chociażby 1 marca, kiedy to ostrzegano przed dezinformacją.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *