Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Po wielu problemach z usługą LastPass, ofiarą ataku hakerów stało się kolejne popularne narzędzie umożliwiające zarządzanie swoimi hasłami. Firma Norton poinformowała bowiem o możliwości uzyskania dostępu do usług LifeLock przez hakerów.

Pierwsze podejrzane ruchy ze strony internetowych przestępców zostały wykryte już 1 grudnia ubiegłego roku — 12 grudnia systemy wykryły natomiast bardzo dużą liczbę nieudanych logowań na konta klientów.

Okazuje się jednak, że część z tych prób mogły zakończyć się sukcesem — mowa tutaj o nawet 6450 klientach usługi, których dane mogły trafić w niepowołane ręce. Mowa tutaj o imieniu i nazwisku, numerze telefonu oraz adresach e-mail.

Na szczęście niewiele wskazuje na to, by hasła przechowywane w ramach usługi LifeLock trafiły w niepowołane ręce — w ich odpowiednim zabezpieczeniu pomogła tzw. dwuetapowa weryfikacja.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Linux

Fedora Linux 40 została oficjalnie wydana

Fedora 40 i różne odmiany tej dystrybucji Linuksa są już oficjalnie dostępne i można je pobrać ze strony Fedora Project. Główną nowością jest aktualizacja pulpitu GNOME 46; wersja KDE przełącza się również na KDE Plasma 6.

Bezpieczeństwo

Ostrzeżenie CSIRT KNF. Uważaj, jeśli odwiedzałeś takie strony

CSIRT KNF zwraca uwagę, że tylko w marcu odebrano zgłoszenia ponad 6 tysięcy domen związanych z fałszywymi serwisami w sieci. Były wykorzystywane zwłaszcza na potrzeby oszustw dotyczących usług kurierskich, inwestycji czy mediów społecznościowych.

Oprogramowanie

Firefox 125 już dostępny. Autorzy zapowiadają 25% wzrost wydajności

Mozilla wypuściła aktualizację Firefox 125.0.1. Główne zmiany dotyczą zakreślania w przeglądarce PDF, kodeka AV1, kart w Firefox View, blokowania potencjalnie niezaufanych pobrań, sugestii wklejania URL, kontenerów kart i włączania WPAD. Nie zabrakło też innych, drobnych zmian i poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *