Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Po wielu problemach z usługą LastPass, ofiarą ataku hakerów stało się kolejne popularne narzędzie umożliwiające zarządzanie swoimi hasłami. Firma Norton poinformowała bowiem o możliwości uzyskania dostępu do usług LifeLock przez hakerów.

Pierwsze podejrzane ruchy ze strony internetowych przestępców zostały wykryte już 1 grudnia ubiegłego roku — 12 grudnia systemy wykryły natomiast bardzo dużą liczbę nieudanych logowań na konta klientów.

Okazuje się jednak, że część z tych prób mogły zakończyć się sukcesem — mowa tutaj o nawet 6450 klientach usługi, których dane mogły trafić w niepowołane ręce. Mowa tutaj o imieniu i nazwisku, numerze telefonu oraz adresach e-mail.

Na szczęście niewiele wskazuje na to, by hasła przechowywane w ramach usługi LifeLock trafiły w niepowołane ręce — w ich odpowiednim zabezpieczeniu pomogła tzw. dwuetapowa weryfikacja.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Czy unijne regulacje DORA i NIS2 zwiększą bezpieczeństwo sieci?

Średnio już 4,45 milionów dolarów wynoszą koszty neutralizacji skutków incydentu naruszenia bezpieczeństwa danych w firmach1. W ostatnich latach cyberprzestępcy coraz częściej prowadzą tzw. ataki na łańcuch dostaw, w których wprowadzenie złośliwego kodu do produktu jednej firmy lub włamanie do jej cyfrowych systemów może dotknąć setki, a nawet tysiące jej partnerów i podwykonawców. O tym, że problem jest poważny, świadczą najnowsze regulacje wprowadzane na całym świecie: w Wielkiej Brytanii, USA, Chinach czy Unii Europejskiej (NIS2 i DORA), które mają zwiększać bezpieczeństwo klientów i dostawców.

Bezpieczeństwo

Luka w chipach Apple. Eksperci opracowali atak typu GoFetch

Eksperci z kilku uniwersytetów w Stanach Zjednoczonych połączyli siły podczas pracy nad wyodrębnianiem sekretów kryptograficznych z komputerów Apple z procesorami ARM M1 i M2. Atak nazwano “GoFetch Attack”.

Sprzęt

Ukończono montaż nowego superkomputera ,,Helios”. To numer 1 w Polsce

Superkomputer Helios to system zainstalowany w ACK Cyfronet AGH, a powstały w wyniku prac realizowanych w koordynowanym przez Cyfronet projekcie Narodowa Infrastruktura Superkomputerowa dla EuroHPC – EuroHPC PL. Superkomputer został zbudowany według projektu Cyfronetu przez Hewlett-Packard Enterprise w oparciu o platformę HPE Cray EX4000 i składa się z trzech partycji obliczeniowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *