Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Po wielu problemach z usługą LastPass, ofiarą ataku hakerów stało się kolejne popularne narzędzie umożliwiające zarządzanie swoimi hasłami. Firma Norton poinformowała bowiem o możliwości uzyskania dostępu do usług LifeLock przez hakerów.

Pierwsze podejrzane ruchy ze strony internetowych przestępców zostały wykryte już 1 grudnia ubiegłego roku — 12 grudnia systemy wykryły natomiast bardzo dużą liczbę nieudanych logowań na konta klientów.

Okazuje się jednak, że część z tych prób mogły zakończyć się sukcesem — mowa tutaj o nawet 6450 klientach usługi, których dane mogły trafić w niepowołane ręce. Mowa tutaj o imieniu i nazwisku, numerze telefonu oraz adresach e-mail.

Na szczęście niewiele wskazuje na to, by hasła przechowywane w ramach usługi LifeLock trafiły w niepowołane ręce — w ich odpowiednim zabezpieczeniu pomogła tzw. dwuetapowa weryfikacja.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *