Microsoft chce wymusić używanie dysków SSD. Koniec pewnej epoki?

Microsoft chce wymusić odejście od dysków HDD. Już teraz znaczna większość sprzętu komputerowego korzysta z pamięci SSD ze względu na prędkość dysków, jednak twórcy Windowsa chcą iść o krok dalej.

Microsoft chce wprowadzić nowy obowiązek. Chodzi o rodzaj pamięci wykorzystywanej w komputerach. Gigant chce, aby producenci sprzętu komputerowego byli zobowiązani do instalowania w nim dysków SSD. Ma to dotyczyć wszystkich urządzeń korzystających z systemu operacyjnego Windows 11.

Obowiązek wykorzystywania dysków SSD miałby drobne wyjątki. Chodzi tu o komputery i laptopy wyposażone w więcej niż jeden dysk. W takim przypadku szybszy dysk SSD ma służyć między innymi do obsługi samego systemu operacyjnego, podczas gdy wolniejszy dysk HDD ma być wykorzystywany do przechowywania plików.

Zdaniem redakcji serwisu tomshardware.com Microsoft chciałby, aby dyski SSD stały się obowiązkowym elementem wyposażenia komputerów z Windowsem 11 na pokładzie od 2023 roku. Firma nie chciała oficjalnie skomentować tematu dysków SSD.

Pomysł ten ma się nie podobać producentom sprzętu komputerowego. Chcieliby oni, aby termin nowego obowiązku odłożyć w czasie co najmniej do 2024 roku. Taki postulat jest zrozumiały, ponieważ nagła zmiana wymagań dotyczących komponentów sprzętowych w istotny sposób wpływa na plany produkcyjne przedsiębiorstw.

Obecnie jedyne wymagania dotyczące pamięci w przypadku Windowsa 11 dotyczą jej ilości. Dysk musi posiadać jej co najmniej 64 GB. Same wymagania mogą nie ulec zmianie, ponieważ posiadacze starszych komputerów z dyskami HDD mogą chcieć zainstalować i korzystać z najnowszej wersji systemu. Nowe zasady dotkną tylko nowego sprzętu.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *