Microsoft Edge 101 wprowadza hub PWA, lecz to nie jedyna nowość

1 kwietnia w stabilnej wersji zadebiutowała setna wersja przeglądarki od Microsoft. Zgodnie z harmonogramem, przyszła kolej na wersję Edge 101, która jest już ogólnodostępna i wprowadza kilka nowości.

Nowości w stabilnej wersji Edge 101

Edge otrzymał kilka ulepszeń w sposobie obsługi profili, w tym możliwość automatycznego przełączania się na inny profil podczas odwiedzania określonej witryny. Aktualizacja wprowadza jednak możliwość ustawienia domyślnego profilu uruchamianego za każdym razem, gdy otworzymy przeglądarkę. Wcześniej Edge uruchamiało się po prostu z tym profilem, który ostatnio był używane. Ta opcja nadal jest dostępna, ale możemy zastąpić ją profilem domyślnym.

Kolejna nowość wprowadzana w Edge 101 (na razie wdrażana jest stopniowo, więc nie u każdego jest już dostępna) dotyczy możliwości uruchamiania  progresywnych aplikacji internetowych (Progressive Web Apps – PWA) z paska narzędzi. Będzie można przypiąć przycisk Aplikacje do paska narzędzi i z jego poziomu szybko przechodzić do zainstalowanych aplikacji PWA, bez konieczności zagłębiania się w menu przeglądarki.

Microsoft wprowadza też możliwość ręcznego wyczyszczenia zapamiętanego certyfikatu dla witryny internetowej i wywołania selektora certyfikatów bez bez konieczności ponownego uruchamiania przeglądarki.

Nie zabrakło oczywiście ulepszeń z zakresu bezpieczeństwa. Edge 101 usuwa dwie luki w zabezpieczeniach związane z podnoszeniem uprawnień i fałszowaniem.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Mobilne

Gemini Live już dostępne po polsku!

Google nieustannie rozwija swoje produkty i usługi, a jednym z najciekawszych jest Gemini – zaawansowany model sztucznej inteligencji, który oferuje szeroki wachlarz możliwości. Od niedawna Gemini Live, czyli funkcja umożliwiająca swobodną rozmowę z AI, jest dostępna w języku polskim! Co to oznacza dla polskich użytkowników i jak można wykorzystać tę nową funkcjonalność?

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *