Nawigacje samochodowe: 6 najlepszych

Dobra nawigacja samochodowa to podstawowa aplikacja każdego kierowcy. W końcu, po co stać w korkach, jeśli możemy zaoszczędzić czas i dotrzeć szybciej na miejsce, wybierając krótszą trasę. Teraz pobierzesz darmowe i płatne programy dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli pamiętasz jeszcze czasy, kiedy podczas jazdy samochodem w odległe miejsca zabierało się papierową mapę, z pewnością będziesz miał co opowiadać dzieciom i wnukom. Obecnie mamy jednak prostsze i szybsze sposoby na to, aby znaleźć właściwą drogę i nie nadrabiać kilometrów, kiedy możemy trafić bezpośrednio do celu i to w dodatku najkrótszą możliwą trasą. I wcale nie musimy inwestować w urządzenie nawigacji samochodowej, ponieważ większość naprawdę dobrych technologii zainstalujemy bezpośrednio w smartfonie lub tablecie. Poznaj najlepsze płatne i darmowe nawigacje samochodowe dla kierowców i pobierz idealną propozycję dla Ciebie. Dzięki nim dojedziesz do pracy, na wakacje oraz na spotkanie rodzinne na Boże Narodzenie.

AutoMapa – kompleksowy program do nawigacji dla kierowców i pieszych

AutoMapa Polska i Europa to aplikacja mobilna do nawigacji samochodowej oraz pieszej dla smartfonów i tabletów opartych na systemie operacyjnym Google Android oraz iPhone’ów i iPadów z systemem iOS. Pozwala szybko i bez problemów dotrzeć do celu oraz zawiera w sobie ponad 678 tysięcy kilometrów dróg wszystkich kategorii wraz z setką tysięcy Punktów Użyteczności Publicznej. AutoMapę można obsługiwać poprzez komendy głosowe, a sama aplikacja oferuj 10 języków lektorów oraz 19 głosów. Cechą wyróżniającą ten program jest wbudowany komunikator działający jak CB-radio, który umożliwia rozmawianie z innymi użytkownikami. Skorzystają z niego także osoby poruszające się pociągami – w aplikacji znajdziemy bowiem moduł do sprawdzania rozkładu jazdy przygotowany w porozumieniu z PKP. AutoMapa Polska i Europa oferuje darmową wersję testową.

AutoMapa Polska i Europa

Mapy Google – najpopularniejsza darmowa aplikacja do obsługi serwisu z mapami

Tego programu nie da się nie znać, niezależnie, czy korzystamy z urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida, iOS-a czy komputera. Wszystko dlatego, że gigant Google oferuje bardzo wiele za bardzo niewiele – w darmowej aplikacji znajdziemy dokładne oraz pełne przydatnych informacji mapy aż 220 państw, nawigację głosową GPS dla kierowców, rowerzystów, pieszych i osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, opcję Street View oraz wskazówki dojazdu transportem publicznym. Google Maps to jednak o wiele więcej – bezpośrednio w programie sprawdzimy godziny otwarcia i oglądniemy zdjęcia lokali usługowych oraz przeczytamy opinie użytkowników.

Mapy Google

Mapy Petal – alternatywa dla Google Maps

Aplikacja nawigacji samochodowej Mapy Petal z powodzeniem może konkurować z powyższą propozycją od firmy Google. Mapy Petal bazują na rozwiązaniach TomToma i dają nam dostęp wszystkich niezbędnych funkcji – do nawigacji, informacji o natężeniu ruchu i wyszukiwarki adresów. Tym, co odróżnia ten program od innych aplikacji tego typu, jest na przykład opcja używania gestów wykonywanych w powietrzu, minimalizująca ryzyko dekoncentracji kierowcy.

Mapy Petal

Waze – kiedy głosem nawigacji może zostać Morgan Freeman

Kolejna darmowa propozycja na Androida i iOS-a – Waze – jest oparta w dużym stopniu na społeczności jej użytkowników, ponieważ pobiera informacje zależne od lokalizacji za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej i umożliwia wzajemne powiadamianie o różnych zdarzeniach i niebezpieczeństwach występujących na drodze. Osoby korzystające z Waze mogą zgłaszać nie tylko miejsca wypadków, ale także fotoradarów czy kontroli policyjnych. Jednak funkcją, która faktycznie może przekonać nas do wybrania właśnie tego programu, jest różnorodność głosów nawigacji, a użyczyli ich m.in. Morgan Freeman, T-Pain, DJ Khaled, Arnold Schwarzenegger, Cookie Monster, Colonel Sanders, Kevin Hart, Shaq i wielu innych przedstawicieli świata kinematografii i popkultury.

Waze

Yanosik – nawigacja oparta o społeczność użytkowników

Na podobnej zasadzie co Waze działa Yanosik – darmowa aplikacja, która pozwala korzystać z informacji przesyłanych przez jej użytkowników. Im więcej osób powiadomi program o zdarzeniu, tym więcej kierowców dowie się o wypadkach, robotach drogowych, kontrolach policyjnych czy fotoradarach. Dzięki niej nie tylko szybko dojedziemy do wybranego celu, ale także unikniemy ryzyka zapłacenia mandatu na trasie. Z funkcji ostrzegania możemy korzystać również za granicą, ponieważ Yanosik informuje także o fotoradarach stacjonarnych w niemal całej Europie. Aplikacja pozwala dodawać także ogłoszenia sprzedaży samochodów oraz otrzymać atrakcyjną ofertę ubezpieczenia OC i AC.

Yanosik

Jeśli zależy nam na bardzo dokładnej aplikacji obsługującej mapy, warto przyjrzeć się NaviExpert. Dotarcie do celu nawet bardzo szczegółowej lokalizacji jest w tym przypadku bezproblemowe, także z opcją pominięcia korków oraz utrudnień na drodze. Program wyświetli ograniczenia prędkości obowiązujące na poszczególnych odcinkach dróg, a także wyposażony jest w obszerną bazę Punktów Użyteczności Publicznej, takich jak stacje benzynowe, restauracje czy hotele. W nawigacji samochodowej NaviExpert możemy podróżować z darmowym głosem Wiedźmina Geralta w prezencie od HTC i CD Projekt Red.

NaviExpert

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *