Nawigacje samochodowe: 6 najlepszych

Dobra nawigacja samochodowa to podstawowa aplikacja każdego kierowcy. W końcu, po co stać w korkach, jeśli możemy zaoszczędzić czas i dotrzeć szybciej na miejsce, wybierając krótszą trasę. Teraz pobierzesz darmowe i płatne programy dopasowane do Twoich potrzeb.

Jeśli pamiętasz jeszcze czasy, kiedy podczas jazdy samochodem w odległe miejsca zabierało się papierową mapę, z pewnością będziesz miał co opowiadać dzieciom i wnukom. Obecnie mamy jednak prostsze i szybsze sposoby na to, aby znaleźć właściwą drogę i nie nadrabiać kilometrów, kiedy możemy trafić bezpośrednio do celu i to w dodatku najkrótszą możliwą trasą. I wcale nie musimy inwestować w urządzenie nawigacji samochodowej, ponieważ większość naprawdę dobrych technologii zainstalujemy bezpośrednio w smartfonie lub tablecie. Poznaj najlepsze płatne i darmowe nawigacje samochodowe dla kierowców i pobierz idealną propozycję dla Ciebie. Dzięki nim dojedziesz do pracy, na wakacje oraz na spotkanie rodzinne na Boże Narodzenie.

AutoMapa – kompleksowy program do nawigacji dla kierowców i pieszych

AutoMapa Polska i Europa to aplikacja mobilna do nawigacji samochodowej oraz pieszej dla smartfonów i tabletów opartych na systemie operacyjnym Google Android oraz iPhone’ów i iPadów z systemem iOS. Pozwala szybko i bez problemów dotrzeć do celu oraz zawiera w sobie ponad 678 tysięcy kilometrów dróg wszystkich kategorii wraz z setką tysięcy Punktów Użyteczności Publicznej. AutoMapę można obsługiwać poprzez komendy głosowe, a sama aplikacja oferuj 10 języków lektorów oraz 19 głosów. Cechą wyróżniającą ten program jest wbudowany komunikator działający jak CB-radio, który umożliwia rozmawianie z innymi użytkownikami. Skorzystają z niego także osoby poruszające się pociągami – w aplikacji znajdziemy bowiem moduł do sprawdzania rozkładu jazdy przygotowany w porozumieniu z PKP. AutoMapa Polska i Europa oferuje darmową wersję testową.

AutoMapa Polska i Europa

Mapy Google – najpopularniejsza darmowa aplikacja do obsługi serwisu z mapami

Tego programu nie da się nie znać, niezależnie, czy korzystamy z urządzeń mobilnych działających pod kontrolą Androida, iOS-a czy komputera. Wszystko dlatego, że gigant Google oferuje bardzo wiele za bardzo niewiele – w darmowej aplikacji znajdziemy dokładne oraz pełne przydatnych informacji mapy aż 220 państw, nawigację głosową GPS dla kierowców, rowerzystów, pieszych i osób niepełnosprawnych na wózkach inwalidzkich, opcję Street View oraz wskazówki dojazdu transportem publicznym. Google Maps to jednak o wiele więcej – bezpośrednio w programie sprawdzimy godziny otwarcia i oglądniemy zdjęcia lokali usługowych oraz przeczytamy opinie użytkowników.

Mapy Google

Mapy Petal – alternatywa dla Google Maps

Aplikacja nawigacji samochodowej Mapy Petal z powodzeniem może konkurować z powyższą propozycją od firmy Google. Mapy Petal bazują na rozwiązaniach TomToma i dają nam dostęp wszystkich niezbędnych funkcji – do nawigacji, informacji o natężeniu ruchu i wyszukiwarki adresów. Tym, co odróżnia ten program od innych aplikacji tego typu, jest na przykład opcja używania gestów wykonywanych w powietrzu, minimalizująca ryzyko dekoncentracji kierowcy.

Mapy Petal

Waze – kiedy głosem nawigacji może zostać Morgan Freeman

Kolejna darmowa propozycja na Androida i iOS-a – Waze – jest oparta w dużym stopniu na społeczności jej użytkowników, ponieważ pobiera informacje zależne od lokalizacji za pośrednictwem sieci telefonii komórkowej i umożliwia wzajemne powiadamianie o różnych zdarzeniach i niebezpieczeństwach występujących na drodze. Osoby korzystające z Waze mogą zgłaszać nie tylko miejsca wypadków, ale także fotoradarów czy kontroli policyjnych. Jednak funkcją, która faktycznie może przekonać nas do wybrania właśnie tego programu, jest różnorodność głosów nawigacji, a użyczyli ich m.in. Morgan Freeman, T-Pain, DJ Khaled, Arnold Schwarzenegger, Cookie Monster, Colonel Sanders, Kevin Hart, Shaq i wielu innych przedstawicieli świata kinematografii i popkultury.

Waze

Yanosik – nawigacja oparta o społeczność użytkowników

Na podobnej zasadzie co Waze działa Yanosik – darmowa aplikacja, która pozwala korzystać z informacji przesyłanych przez jej użytkowników. Im więcej osób powiadomi program o zdarzeniu, tym więcej kierowców dowie się o wypadkach, robotach drogowych, kontrolach policyjnych czy fotoradarach. Dzięki niej nie tylko szybko dojedziemy do wybranego celu, ale także unikniemy ryzyka zapłacenia mandatu na trasie. Z funkcji ostrzegania możemy korzystać również za granicą, ponieważ Yanosik informuje także o fotoradarach stacjonarnych w niemal całej Europie. Aplikacja pozwala dodawać także ogłoszenia sprzedaży samochodów oraz otrzymać atrakcyjną ofertę ubezpieczenia OC i AC.

Yanosik

Jeśli zależy nam na bardzo dokładnej aplikacji obsługującej mapy, warto przyjrzeć się NaviExpert. Dotarcie do celu nawet bardzo szczegółowej lokalizacji jest w tym przypadku bezproblemowe, także z opcją pominięcia korków oraz utrudnień na drodze. Program wyświetli ograniczenia prędkości obowiązujące na poszczególnych odcinkach dróg, a także wyposażony jest w obszerną bazę Punktów Użyteczności Publicznej, takich jak stacje benzynowe, restauracje czy hotele. W nawigacji samochodowej NaviExpert możemy podróżować z darmowym głosem Wiedźmina Geralta w prezencie od HTC i CD Projekt Red.

NaviExpert

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Windows 11 zaczyna mieć sens. Microsoft Copilot przypadnie Wam do gustu

Microsoft unifikuje większość swoich czatbotów, tworząc tym samym jedną wielką hostowaną w chmurze aplikację. Która wie co trzeba o każdym ze swoich użytkowników i jest zawsze pod ręką – niezależnie od aktualnie otwartej aplikacji czy urządzenia.

Oprogramowanie

Google wprowadził szereg nowości w Bard

Google ulepsza Barda, czyli eksperyment polegający na wykorzystaniu generatywnej AI. Użytkownicy mogą poprosić Barda o wykonanie różnych zadań, takich jak utworzenie dokumentu z planem podróży, przygotowanie reklamy lub pomoc w wyjaśnieniu skomplikowanego terminu naukowego.

Oprogramowanie

Paint w Windows 11 obsłuży warstwy. Microsoft rozwija program

Paint na przestrzeni lat stawał się coraz bardziej zapomnianym programem. Jednak wraz z premierą Windows 11 firma Microsoft tchnęła w niego nowe życie. Dziś jest to już bardzo funkcjonalne narzędzie, a kolejne nowinki pojawią się już niebawem. We wrześniu 2023 r. zapowiedziano trzy cenne dodatki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *