Nowa aktualizacja Windows 11 obniża wydajność dysków SSD

Windows 11 22H2 Moment 2 miał wprowadzać szereg nowych funkcji, które ułatwiają korzystanie z systemu. Okazuje się, że aktualizacja w niektórych przypadkach może znacząco obniżać wydajność dysków SSD.

Poprawka Windows 11 22H2 Moment 2 pojawiła się na początku miesiąca, ale początkowo była opcjonalną aktualizacją. Część użytkowników skusiła się wprowadzonymi nowościami – mieli oni zyskać nowe opcje związane z widżetami, funkcjami pozwalającymi łączyć system ze smartfonami oraz zintegrowaną wyszukiwarkę Bing, która lepiej radzi sobie z wyszukiwaniem treści.

Problemy z aktualizacją Windows 11 22H2

Wygląda jednak na to, że nowa aktualizacja Windows 11 22H2 (KB5023706) nie jest jednak w pełni dopracowana. Na platformie Reddit pojawiły się wpisy, w których użytkownicy skarżą się na spadek wydajności dysków SSD – gorsze osiągi mają objawiać się znacznym wydłużeniem czasu uruchamiania systemu i czasu kopiowania plików (według raportów, po aktualizacji systemu czas ten miał się wydłużyć o połowę). Co ważne, takie problemy miały ustąpić po odinstalowaniu aktualizacji.

Na ten moment potwierdzono, że problem występuje w przypadku dysku ADATA XPG SX8200 PRO, który niegdyś cieszył się sporą popularnością na naszym rynku. Nie wiadomo jednak, czy podobne usterki pojawią się też przy innych nośnikach.

Sytuacja jest znana firmie Microsoft i słabsze osiągi nośników były wymieniane wśród znanych problemów wcześniejszych aktualizacji. Producent zaleca tutaj wykorzystanie narzędzi do kopiowania plików, które nie korzystają z menadżera pamięci podręcznej. Nie wiadomo czy planowana jest aktualizacja, która rozwiąże ten problem.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Sprzęt

Standard Wi-Fi 7 oficjalnie zatwierdzony

Wi-Fi 7 to najnowszy standard łączności bezprzewodowej, który został oficjalnie zatwierdzony i jest gotowy do wdrożenia. Oficjalna specyfikacja tego standardu została ogłoszona na targach CES 2024, co oznacza, że producenci urządzeń mogą teraz rozpocząć proces certyfikacji swoich produktów.

Linux

Linux Kernel 6.7: Nowa Era Innowacji

Linux Kernel 6.7 został oficjalnie wydany, wprowadzając szereg nowych funkcji i ulepszeń. Ten najnowszy stabilny kernel Linuxa z pewnością zasługuje na uwagę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *