Nowości w WhatsApp. Nowa aplikacja na komputery

Nowa aplikacja WhatsApp na Windowsa charakteryzuje się szybszym działaniem oraz usprawnionym interfejsem. Jej poprzednia wersja została napisana we frameworku Electron, który przystosowany jest do tworzenia aplikacji webowych. Jej użytkownicy narzekali na limitowaną liczbę opcji oraz liczne błędy, które utrudniały korzystanie z czatu.

Nowa aplikacja WhatsApp na Windows to ważna zmiana

Kod nowej aplikacji WhatsApp na Windowsa został napisany od podstaw, dzięki czemu twórcy wreszcie dodali możliwość wysyłania i odbierania wiadomości, gdy smartfon jest wyłączony. Wcześniej było to niemożliwe, bo użytkownik mógł aktywne korzystać z czatu jedynie wtedy, gdy jego telefon z WhatsAppem był włączony.

Oczywiście z komunikatorów w rodzaju Messengera czy WhatsAppa korzystamy głównie na telefonach, ale część użytkowników lubi mieć dostęp do czatu na komputerze. Osobna aplikacja jest wygodniejsza niż przeglądarka, o ile faktycznie jest responsywna i dobrze napisana. Opinie użytkowników, którzy pobrali nowy WhatsApp na Windowsa są w przeważającej większości pozytywne, zatem możemy uznać, że zmiana była dobrym krokiem do rozbudowy możliwości, jakie oferuje komunikator.

Podobne zmiany czekają WhatsApp na macOS

Meta zapowiedziała, że podobne zmiany już wkrótce czekają WhatsApp na macOS. Również i w tym wypadku powstanie zupełnie nowa aplikacja, napisana na frameworku Catalyst. Ma szybciej działać i zużywać mniej baterii, co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników MacBooków. Data premiery nowej aplikacji WhatsApp na macOS nie jest jeszcze znana, choć wybrani użytkownicy zostali już zaproszeni do testów.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Nauka

Google Gemini – pogromca Chat GPT-4

Google od dawna inwestuje w sztuczną inteligencję, a wraz z pojawieniem się ChatGPT-3 od OpenAI, firma postanowiła wypuścić własne narzędzie o podobnej funkcjonalności. Bard, który zadebiutował w lipcu 2023 roku, okazał się być bardzo obiecującym rozwiązaniem, ale Google nie zamierza się na tym zatrzymywać.

Oprogramowanie

Nowy Firefox 120.0.1 – rozwiązanie problemu obciążenia procesora

Firefox, popularna przeglądarka internetowa, właśnie otrzymała aktualizację do wersji 120.0.1. Ta nowa wersja powinna zainteresować wszystkich użytkowników, którzy dostrzegali problem z nienaturalnym obciążeniem procesora. W niektórych przypadkach, teoretyczne obciążenie CPU mogło sięgać nawet 100 proc.

Bezpieczeństwo

Zalecana pilna aktualizacja Google Chrome z powodu wykrytej luki 0-day

Google Chrome wymaga natychmiastowej aktualizacji w związku z odkryciem kolejnej luki 0-day. Najnowsza aktualizacja przeglądarki zawiera poprawki, w tym kluczową łatkę dla luki oznaczonej jako CVE-2023-6345, której wykorzystywanie zostało zaobserwowane w praktyce przez atakujących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *