Nowości w WhatsApp. Nowa aplikacja na komputery

Nowa aplikacja WhatsApp na Windowsa charakteryzuje się szybszym działaniem oraz usprawnionym interfejsem. Jej poprzednia wersja została napisana we frameworku Electron, który przystosowany jest do tworzenia aplikacji webowych. Jej użytkownicy narzekali na limitowaną liczbę opcji oraz liczne błędy, które utrudniały korzystanie z czatu.

Nowa aplikacja WhatsApp na Windows to ważna zmiana

Kod nowej aplikacji WhatsApp na Windowsa został napisany od podstaw, dzięki czemu twórcy wreszcie dodali możliwość wysyłania i odbierania wiadomości, gdy smartfon jest wyłączony. Wcześniej było to niemożliwe, bo użytkownik mógł aktywne korzystać z czatu jedynie wtedy, gdy jego telefon z WhatsAppem był włączony.

Oczywiście z komunikatorów w rodzaju Messengera czy WhatsAppa korzystamy głównie na telefonach, ale część użytkowników lubi mieć dostęp do czatu na komputerze. Osobna aplikacja jest wygodniejsza niż przeglądarka, o ile faktycznie jest responsywna i dobrze napisana. Opinie użytkowników, którzy pobrali nowy WhatsApp na Windowsa są w przeważającej większości pozytywne, zatem możemy uznać, że zmiana była dobrym krokiem do rozbudowy możliwości, jakie oferuje komunikator.

Podobne zmiany czekają WhatsApp na macOS

Meta zapowiedziała, że podobne zmiany już wkrótce czekają WhatsApp na macOS. Również i w tym wypadku powstanie zupełnie nowa aplikacja, napisana na frameworku Catalyst. Ma szybciej działać i zużywać mniej baterii, co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników MacBooków. Data premiery nowej aplikacji WhatsApp na macOS nie jest jeszcze znana, choć wybrani użytkownicy zostali już zaproszeni do testów.

Tagi:

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Menadżer haseł Norton złamany! Wyciek danych użytkowników

Znany producent oprogramowania odpowiadającego za bezpieczeństwo naszych komputerów i danych — Norton — poinformował o złamaniu zabezpieczeń usługi LifeLock, służącej m.in. do przechowywania haseł. Hakerzy mogli uzyskać dostęp do kont niektórych klientów.

Bezpieczeństwo

Każdy smartfon można podsłuchać. Wystarczy sprytny trik z akcelerometrem

Ataki bocznokanałowe to fascynująca sprawa. Przyznajcie, pomysły takie jak wykorzystanie regulacji prędkości obrotowej wentylatorów komputera do przesyłania danych alfabetem Morse’a robią wrażenie. Oto kolejny z nich. Nie mniej zaskakujący, za to potencjalnie niebezpieczny, bo pozwala napastnikowi podsłuchiwać rozmowy. W pewnym sensie.

Oprogramowanie

Programiści wolą Linuksa od Maca. Dlaczego?

Linux wygrywa z systemem macOS wśród programistów. Kodowanie to jedno z tych zastosowań, wśród których „Pingwinek” odgrywa naprawdę dużą rolę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *