Nowości w WhatsApp. Nowa aplikacja na komputery

Nowa aplikacja WhatsApp na Windowsa charakteryzuje się szybszym działaniem oraz usprawnionym interfejsem. Jej poprzednia wersja została napisana we frameworku Electron, który przystosowany jest do tworzenia aplikacji webowych. Jej użytkownicy narzekali na limitowaną liczbę opcji oraz liczne błędy, które utrudniały korzystanie z czatu.

Nowa aplikacja WhatsApp na Windows to ważna zmiana

Kod nowej aplikacji WhatsApp na Windowsa został napisany od podstaw, dzięki czemu twórcy wreszcie dodali możliwość wysyłania i odbierania wiadomości, gdy smartfon jest wyłączony. Wcześniej było to niemożliwe, bo użytkownik mógł aktywne korzystać z czatu jedynie wtedy, gdy jego telefon z WhatsAppem był włączony.

Oczywiście z komunikatorów w rodzaju Messengera czy WhatsAppa korzystamy głównie na telefonach, ale część użytkowników lubi mieć dostęp do czatu na komputerze. Osobna aplikacja jest wygodniejsza niż przeglądarka, o ile faktycznie jest responsywna i dobrze napisana. Opinie użytkowników, którzy pobrali nowy WhatsApp na Windowsa są w przeważającej większości pozytywne, zatem możemy uznać, że zmiana była dobrym krokiem do rozbudowy możliwości, jakie oferuje komunikator.

Podobne zmiany czekają WhatsApp na macOS

Meta zapowiedziała, że podobne zmiany już wkrótce czekają WhatsApp na macOS. Również i w tym wypadku powstanie zupełnie nowa aplikacja, napisana na frameworku Catalyst. Ma szybciej działać i zużywać mniej baterii, co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników MacBooków. Data premiery nowej aplikacji WhatsApp na macOS nie jest jeszcze znana, choć wybrani użytkownicy zostali już zaproszeni do testów.

Podziel się postem:

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Luka w zabezpieczeniach BitLockera w Windows 11: Czy Twoje dane są bezpieczne?

Szyfrowanie dysków to jedna z podstawowych metod ochrony danych w erze cyfrowej. Użytkownicy systemów Windows często korzystają z wbudowanego narzędzia BitLocker, aby zabezpieczyć swoje poufne informacje przed niepowołanym dostępem. Jednak ostatnie doniesienia z Chaos Communication Congress (CCC) w Niemczech wskazują na poważną lukę w zabezpieczeniach BitLockera w systemie Windows 11, która może narazić dane użytkowników na ryzyko.

Bezpieczeństwo

Złamanie Enigmy: Przełomowy moment w historii kryptologii

Złamanie szyfru Enigmy przez polskich kryptologów na przełomie grudnia 1932 i stycznia 1933 roku to jedno z najważniejszych wydarzeń w historii kryptologii i II wojny światowej. Ten artykuł skupia się na wydarzeniach z tego okresu, które doprowadziły do przełomowego momentu w dekryptażu niemieckiej maszyny szyfrującej. Niemcy, przekonani o niemożliwości złamania Enigmy, używali jej do zabezpieczania tajnej korespondencji wojskowej i dyplomatycznej. Sukces polskich matematyków, Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego, dał aliantom ogromną przewagę, umożliwiając odczytywanie niemieckich komunikatów i przewidywanie ich ruchów.

Linux

Linux – Niewidzialny bohater technologii. Gdzie go znajdziesz?

Linux. System operacyjny, o którym słyszał chyba każdy, ale niewielu zdaje sobie sprawę z jego wszechobecności w naszym życiu. Często kojarzony jedynie z informatykami i serwerowniami, w rzeczywistości napędza wiele urządzeń, z których korzystamy na co dzień, a jego historia jest ściśle związana z Uniksem 1. W tym artykule, bazując na dogłębnych badaniach 2, przyjrzymy się bliżej temu fascynującemu systemowi i jego różnorodnym zastosowaniom, a także odkryjemy ciekawostki, które uczynią naszą podróż przez świat Linuksa jeszcze bardziej interesującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *