Nowości w WhatsApp. Nowa aplikacja na komputery

Nowa aplikacja WhatsApp na Windowsa charakteryzuje się szybszym działaniem oraz usprawnionym interfejsem. Jej poprzednia wersja została napisana we frameworku Electron, który przystosowany jest do tworzenia aplikacji webowych. Jej użytkownicy narzekali na limitowaną liczbę opcji oraz liczne błędy, które utrudniały korzystanie z czatu.

Nowa aplikacja WhatsApp na Windows to ważna zmiana

Kod nowej aplikacji WhatsApp na Windowsa został napisany od podstaw, dzięki czemu twórcy wreszcie dodali możliwość wysyłania i odbierania wiadomości, gdy smartfon jest wyłączony. Wcześniej było to niemożliwe, bo użytkownik mógł aktywne korzystać z czatu jedynie wtedy, gdy jego telefon z WhatsAppem był włączony.

Oczywiście z komunikatorów w rodzaju Messengera czy WhatsAppa korzystamy głównie na telefonach, ale część użytkowników lubi mieć dostęp do czatu na komputerze. Osobna aplikacja jest wygodniejsza niż przeglądarka, o ile faktycznie jest responsywna i dobrze napisana. Opinie użytkowników, którzy pobrali nowy WhatsApp na Windowsa są w przeważającej większości pozytywne, zatem możemy uznać, że zmiana była dobrym krokiem do rozbudowy możliwości, jakie oferuje komunikator.

Podobne zmiany czekają WhatsApp na macOS

Meta zapowiedziała, że podobne zmiany już wkrótce czekają WhatsApp na macOS. Również i w tym wypadku powstanie zupełnie nowa aplikacja, napisana na frameworku Catalyst. Ma szybciej działać i zużywać mniej baterii, co stanowi dobrą wiadomość dla wszystkich użytkowników MacBooków. Data premiery nowej aplikacji WhatsApp na macOS nie jest jeszcze znana, choć wybrani użytkownicy zostali już zaproszeni do testów.

Podziel się postem :)

Najnowsze:

Bezpieczeństwo

Microsoft został zaatakowany przez rosyjskich hakerów

Niedawno doszło do ataku na systemy Microsoftu, przeprowadzonego przez grupę Midnight Blizzard, znana także jako NOBELIUM, która jest sponsorowana przez rosyjski rząd. Atak ten skutkował przełamaniem zabezpieczeń i nieautoryzowanym dostępem do części korespondencji e-mail firmy.

Oprogramowanie

Nowości w Bardzie – Gemini Pro i generowanie obrazów

Z początkiem lutego Google zapowiedziało kolejne nowości w Bard AI. Narzędzie zyskało dostęp do Gemini Pro w języku polskim (i wielu innych), więc teraz zaawansowany model sztucznej inteligencji może się wykazać także „po naszemu”. A to nie wszystko, bo kolejnym ulepszeniem jest silnik Imagen 2, odpowiedzialny za generatywne tworzenie grafiki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *